Jeżeli postawiłeś na dbanie o formę i chadzasz na siłownię, z pewnością drażni cię tam parę spraw. Zazwyczaj sala jest zatłoczona i uczęszczający przetrzymują wszystkie dostępne ciężary, przez co pozstaje jedynie czekać cierpliwie na swoją kolej. Czasem na siłowni znajdziesz sprzętu, takiego jak np. orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania jakichś ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Często szef siłowni puszcza trenującym telewizję z muzyką, co każdemu, kto wykazuje odrobinę zmysłu muzycznego będzie zakłócać koncentrację i zmuszać do zakładania odtwarzacza mp3. Poza tym pewne siłownie dyktują spore ceny, więc tygodnie systematycznych treningów umieją wiele kosztować.

Rozwiązaniem na te wszystkie problemy może okazać się stworzenie prywatnej siłowni w lokum. O ile rozporządzasz wolnym miejscem oraz kasą, możesz już nie myśleć o zaludnionej sali i po królewsku ćwiczyć w domu Przedstawiamy kilka sprzętów, które trzeba zdobyć:

Autor: iStock.com

– bieżnie (domowe bieżnie renomowanych producentów) – użyteczna maszyna, kiedy na dworze zima, a ty boisz się przeziębienia, a równocześnie pragniesz zachować szczupłą sylwetkę. Trzeba zdobyć bieżnię, która ma dużo ciekawych opcji, takich jak na przykład pozorowanie trudnego terenu. W ten sposób poczujesz się, jakbyś truchtał po powietrzu. Sporo opcji może również umożliwić robienie cieżkich treningów spalających tkankę tłuszczową, takich jak HIIT.

– inną ideą na wykonywanie treningu tlenowego może być rower stacjonarny (jaki wybrać rowerek treningowy). O ile w letnie dni praktykujesz kolarstwo, kupno roweru stacjonarnego do mieszkania jest nieodzowne, by podtrzymać kondycję

.

– wielofunkcyjna ławeczka. Najbardziej skuteczne w treningu siłowym są bezdyskusyjnie ćwiczenia na wolnych obciążeniach, więc zakupem obowiązkowym okazuje się ławeczka z podtrzymywaczami oraz sztanga z krążkami ciężarów.

– sztangielki} – jeszcze jedna konieczna rzecz w prywatnej siłowni, niezbędne do trenowania wielu części ciała. Najlepiej wybrać modele do samodzielnego komponowania obciążenia.

– drążek – umieść go w futrynie. Konieczny element do dobre stymulowania mięśni pleców.

Źródło: