Żyjemy w czasach, w których Internet stał się koniecznym medium służącym do pracy, nauki, kontaktowania się z przyjaciółmi i rodziną i zdobywania informacji. W sieci spędzamy także coraz więcej wolnego czasu. Istotnymelementemświata są gry komputerowe, które stały się istotnym elementem życia mnóstwa ludzi, również dzieci. Gry dla 3 latka to jedna z ulubionych uciech wszystkich dzieci.

dzieci

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Gra grze nierówna
Sporo rodziców kupując gry komputerowe poddaje się presji pociech lub pozostawiają dziecku wolną rękę, nie zawsze zdając sobie sprawy z tego, że ogromna ilość gier przesiąknięta jest wulgaryzmami i przemocą, treściami nieodpowiednimi i po prostu nie nadaje się dla dzieci. Jest także spore grono rodziców, którzy w ogóle nie pozwalają swoim dzieciom na gry komputerowe czy kolorowanki do druku. Nie jest to dobra postawa, powinno się bowiem pamiętać, że dzieci (https://www.magicplay.pl/?pl_dla-dzieci,24) grając np. w przeróżne gry zręcznościowe relaksują się i nie tylko.

Gry edukacyjne
Dlatego niewątpliwie powinno się poszukać w sieci takich gier, w których nie będzie przemocy i treści nie nadających się dla dzieci, a które dodatkowo będą wspomagać ich prawidłowy rozwój. Spora ilość gier dostępnych w sieci opartych jest na fabułach z książek i ulubionych bajek naszych dzieci. Również strony jak Bazgroszyt proponują gry dla 4 latka, także tych najmłodszych. Takie edukacyjne gry zręcznościowe sprawią, że Twoje dziecko będzie potrafiło umiejętnie rozwiązywać nieznane dotąd problemy, będzie osiągać lepsze oceny w szkole. Dzieci grając w gry rozwijają swoją kreatywność i umiejętność wynalazczego myślenia, poznają obcy dotąd świat.