Ubrania stylizowane na wojskowe cieszą się w Polsce dużym powodzeniem. Mundury, spodnie moro i militarne buty kojarzą się z demobilem, lecz na dzień dzisiejszy na rynku można znaleźć szeroką ofertę stylowych ubiorów dla miłośników militariów. Takie ubiory poza obiektami wojskowymi często widuje się na strzelnicy paintballowej lub wśród miłośników tzw. ASG, czyli replik broni na plastikowe naboje. Z części akcesoriów używanych w militariach często korzystają także motocykliści.

Okazuje się na przykład, że rękawice taktyczne firmy Mechanix doskonale sprawdzają się w roli rękawic ochronnych do jazdy na motorze.

Skąd taka moda?

kompas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Ubiory militarne powinny być z pewnością wygodne i praktyczne. W parze z tym idzie praktyczność ubrań – duża ilość kieszeni i schowków (co sprawia że wojskowe kamizelki są bardzo popularne wśród wędkarzy i ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Takie podejście do tworzenia produktu czyni go wszechstronnym i przydatnym także w wykorzystaniach, do których nie był przeznaczony.

Nie masz pewności co do tego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły włóczki sklep dostępne dokładnie tu. Wszystko jest starannie przedstawione.

Wiele grup społecznych niezwiązanych z wojskiem upodobało sobie dzięki temu ubrania tego rodzaju. Znaczną zaletą dla zwolenników jest też cena. Jeśli ubiory dostępne w sklepach z militariami są zbyt drogie, zawsze można wybrać demobil, gdzie akcesoria bywają kupowane za ułamek ich faktycznej wartości.

Kolekcja dla wojskowych

Producenci ubrań zaobserwowali rozwijający się trend na militaria i wywęszyli tam niezły zysk. Określony klient może więc dziś dostać elementy odzieży w rozmaite wzory moro, nieużywane przez żadną z armii na świecie, buty oficerki wzorowane na wojskowych czy rozmaite akcesoria jak np. chusty arafatki.

Ponadto przedsiębiorstwa odzieżowe niezwiązane z wojskowością również oferują tego rodzaju akcesoria w swoich sklepach. Te firmy poszły jednak o krok dalej i oferują ubiory wzorowane na tych wojskowych, jednak nie mające ich funkcjonalności.

Militarna moda pojawiła się również na wybiegach w wielu miastach znanych z wyznaczania nowych trendów. Twórcy mody zafascynowani militariami zaprojektowali nawet całą kolekcję damskich ubiorów, zainspirowanych wzorem