Masz dzieci? Planujesz wspaniale i pożytecznie spędzić popołudnie ze swoimi pociechami? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie stymuluje rozwoju młodzieńca, jak lektury i gry planszowe, potwierdzają to badania. Dziś poradzę, jakie pozycje kupić, żebyś i ty także dobrze się bawił, rodzicu.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wydaje się banalną grą, ale wymaga wiele myślenia. Świetnie nadaje się nawet dla najmniejszych potomków, bo reguły są proste do przyswojenia.

Zachęcamy Cię, żebyś wszedł na hiperłącze do artykułu. Tam wyszukasz następne bardzo intrygujące treści na pokrewny temat do tego, który widnieje na tej witrynie.

W pakiecie jest 108 kolorowych tabliczek z symbolami i musimy ułożyć z nich rzędy w wielu wzorcach barwa-symbol.

Gra planszowa - Carcassonne

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gra ta pomaga w nauce barw i rozpoznawania kształtów, jak i również stymuluje myślenie do przodu, bo uczestnicy muszą sobie nawzajem przeszkadzać.

Dla trochę zaawansowanych wiekiem dzieci polecam wspaniałą grę Carcassonne. W odróżnieniu od większości gier, nie zawiera ona w pudełku planszy, a same karty, tworzące mapę ziem, które trzeba wykładać prosto na stół. Sednem rozgrywki jest najkorzystniejsza polityka rozplanowania zabudowań zajętych miejsc. Całość jest utrzymana w klimacie średniowiecznego grodu. Tytuł ten pozwoli miło spędzić czas nawet sześciu graczom i fantastycznie rozwinie umiejętność strategicznie, a także wiedzę o tamtym okresie. Wielką zaletą Carcassonne jest jej żywotność.

Gra planszowa - Cosmic Encounter

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

W sklepach sprzedawane jest wielką liczbę rozszerzeń, np. „The River”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

A dla miłośników kosmicznych motywów trafnym pomysłem na popołudnie będzie partyjka w Cosmic Encounter. Gra powstała 35 lat temu i mimo tego niezmiennie wciąga jak mało która. W tej grze każdy z uczestników wciela się w inny rodzaj kosmity, usiłując uzyskać supremację nad uniwersum. To naprawdę wspaniała rozrywka dla nastolatków, wspierająca interakcje interpersonalne, takie jak tworzenie umów i aliansów i praca dla wspólnego celu. Naturalnie Cosmic Encounter rewelacyjnie rozwija inteligencję,ponieważ w niektórych sytuacjach kluczowe jest wpuszczenie rywala w maliny. Najbardziej powszechna edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Dla nastoletnich pociech polecam Czarne historie, zabawę, która dla smarkaczy jest trochę za przerażająca. Streszczając mniej więcej zasady: zestaw ma w sobie karty z wywołującymi dreszcz opowiadaniami, a uczestnicy mają za zadanie odkryć ich korzenie opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.