Muzyka pełni olbrzymią rolę w naszym życiu i towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Była zarówno rozrywką, jak i owocem geniuszu. We współczesnym świecie, dzięki pojawieniu się takich urządzeń jak radio oraz nośników muzyki, jak na przykład płyty, a później kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich melomanów. Zaczęły się też kształtować gusta muzyczne, a najpopularniejsi twórcy mogli liczyć na rzesze oddanych fanów, którzy na koncertach śpiewali wszystkie utwory z pamięci.

the doors

Autor: Nicki Spunar
Źródło: http://www.flickr.com
Angielska grupa The Beatles była bodajże pierwszą w dziejach, która dostarczyła tyle skrajnych emocji. Wspaniała czwórka z Liverpoolu umiała doprowadzić do białości rzesze dziewcząt, które każde ich pojawienie się na scenie poprzedzały niewyobrażalnym wrzaskiem. Była to rekordowa popularność, jak na tamte czasy. Według wielu zestawień członkowie The Beatles są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich płyty osiągały rekordowe nakłady. Po jakimś czasie chłopcy z Liverpoolu zmienili zarówno swój wygląd zewnętrzny, jak również muzykę. Ich kompozycje były co raz bardziej ambitne, a teksty- głębokie. Można było także dostrzec zafascynowanie kulturą indyjską. Zespół rozpadł się po odejściu najpierw Johna Lennona, a potem Paula McCartney’a.

Podobnej popularności doznał znany na całym świecie zespół The Doors. Grupa odnosiła wielkie sukcesy głównie dzięki charyzmatycznej osobie frontmana zespołu, Jima Morrisona. Jego głębokie, liryczne wiersze oraz osobowość sceniczna przyciągała na koncerty prawdziwe tłumy ludzi. Ale The Doors to również profesjonalna gra innych członków grupy, których niezwykłe popisy do dzisiaj ujmują fanów tej grupy. Członkowie zespołu nie byli grzecznymi chłopcami i niesłychanie często przełamywali rozmaite bariery. Ich ogromną karierę zniszczyła nagła śmierć Morrisona.

Oba te zespoły łączy mnóstwo rzeczy. Członkowie tych grup zostali chodzącymi ikonami muzyki. Ich przejdź http://angelka.pl/ piosenki weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na ich twórczości wzorują się kolejne rzesze młodych muzyków, cały czas doszukując się w niej coś niezwykłego. Obie grupy do dzisiaj mają rzesze wiernych wielbicieli.