Część z nas z pewnością pamięta jeszcze czasy, gdy w każdym domu była maszyna do szycia. Sklepy z ubraniami nie oferowały nic specjalnego, zwykle jeden wzór spódnicy i bluzki i gdy kobieta pragnęła być modnie i ładnie ubrana musiała brać sprawy w swoje ręce – dosłownie. Nasze mamy i babcie potrafiły świetnie posługiwać się maszyną do szycia i tworzyły czasem takie cudeńka, że dzisiaj chętnie same je wkładamy.

Maszyna do szycia dała się zakupić bez żadnego problemu i nie kosztowała ogromnych pieniędzy. Jeżeli kobiety samodzielnie nie były w stanie czegoś uszyć – na każdej ulicy można było znaleźć świetną krawcową, która w przeciągu kilku dni z kawałka tkaniny wyczarowywała najmodniejszą spódnicę czy płaszcz uszyty zgodnie z najnowszymi wzorami z zagranicznych katalogów. Naturalnie, funkcjonowały wielkie zakłady odzieżowe, wyposażone w nowoczesne maszyny szwalnicze, lecz ich wyroby nie były raczSzycie – szukaj informacji nadne. Szycie miarowe było standardem.

Maszyna do szycia

Źródło: http://futureblog.pl

Z jednej strony to przykre, że przeminęły te czasy. Młode dziewczyny ubierają się w sieciowych sklepach i wszystkie wyglądają jak swoje kserokopie. Niby można bawić się modą, odróżnić się, lecz i tak nadal, wszystkie dziewczyny wyróżniają się tak samo. Szycie na miarę zostało z jednej strony symbolem luksusu – człowiek,który ma własnego krawca w oczach innych ludzi będzie postrzegany jako ktoś kto czuje się lepszy dlatego, że nie wystarczają mu zwykłe ciuchy.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające informacje na frapujący Cię temat. Przejdź do następnego wpisu i czytaj wpis listwy podokienne.

Owszem suknia szyta na miarę będzie kosztować więcej niż taka kupiona w sklepie, ale mamy gwarancję, że będzie na nas doskonale leżała, że będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcemy i będziemy ją z chęcią wkładać.

Aktualnie wyszukanie dobrej krawcowej to wyzwanie.Zwykle są to małe zakłady, gdzieś w zaułkach i trzeba się mocno naszukać, by tam dotrzeć. Oczywiście krawcowe dziś mają więcej możliwości. Niesamowity wybór materiałów, fantastyczne nowoczesne maszyny i overlocki, bez trudności mogą kupić manekiny. Ta sztuka ciągle się rozwija. Warto uszyć sobie choć jedną rzecz na miarę, aby móc porównać jakość jej wykonania do ciuchów z centrów handlowych. Z uszytej na miarę sukienki nie będą nam wychodzić żadne strzępki tkanin, nic się od niej nie odpruje po pierwszym praniu, guziki nie odpadną, szwy będą doskonale równe a sama sukienka dopasowana doskonale. Na pewno nie zaszkodzi nam taki niewielki powiew luksusu w garderobie. To prawie pewne, że gdy już podejmiemy decyzję o uszyciu sobie jednej rzeczy i przekonamy się jak świetnie jest zrobiona – zapragniemy więcej. Dobrze jest znaleźć jedną świetną krawcową i ufać jej. Nie dość, że nasze ciuchy będą unikatowe, to jeszcze taka osoba pomoże, gdy cokolwiek się stanie z inną częścią naszej garderoby. Wszelkie poprawki krawieckie, skracanie, zwężanie, przerabianie – to niewielki koszt, a sprawią, że naszymi ulubionymi ciuchami będziemy mogły cieszyć się dłużej. Nie czekaj, wyszukaj dobry zakład krawiecki już dziś. Na pewno masz w wyobraźni jakieś ubranie, którego nie można kupić w żadnym sklepie, a które bardzo chciałabyś mieć. Szycie na miarę to rozwiązanie na takie sytuacje!

Źródło: DAP