Każda kobieta lubi czuć się atrakcyjna, a to, co jej w tym pomaga, to nabywanie nowych ubrań. Możemy to nazwać damską obsesją lub też czymś w tym gatunku, ale jest to genetycznie uwarunkowane, ponieważ każda spośród nas najzwyczajniej w świecie musi być atrakcyjna, aby jakiś samiec ją zauważył (właśnie po to nabywamy nowe sukienki). Pytanie jak sobie z tym radzić i nie zbankrutować?

Jak nie popaść w zakupoholizm?Być może jest to dla niektórych zabawne i wręcz nierealne, jednak zakupoholizm to istotny problem. Kompulsywna chęć kupowania tyczy się nie tylko kobiet, ale i mężczyzn dewastując ich budżety oraz wypełniając ich domy rzeczami, których i tak nigdy nie użyją. Jak nie popaść w to szaleństwo? Najważniejsze – róbmy zakupy z głową! Wydawajmy tylko tyle na ile możemy sobie pozwolić, a jeżeli mamy karty kredytowe- najlepiej z nich zrezygnujmy, bo jeszcze nigdy nikomu nic dobrego z nich nie przyszło. Najlepiej jest policzyć dokładnie swoje comiesięczne wpływy oraz koszty życia, a następnie przeznaczyć jakąś określoną kwotę na zakupy i tego się trzymać (ceneolokalnie).

Gdzie kupować by nie zbankrutować?Są różne sposoby na kupowanie ubrań (i nie tylko) w rozsądnych cenach. Przede wszystkim można korzystać z sezonowych wyprzedaży, jednak jak powszechnie wiadomo ciężko jest wstrzymać się do okresu wyprzedaży, szczególnie jeżeli np. nadchodzi sylwester, a na wystawach błyszczą piękne. Kolejnym sposobem jest kupowanie w tak zwanych outlet’ach, czyli sklepach z wyprzedażami końcówek kolekcji, niestety tam wybór jest nieduży, fasony stare i trudno o rozmiar. Mając to wszystko na uwadze najlepszą drogą zdaje się być Internet.

Daje nam on kilka rozwiązań, między innymi bardzo popularne dziś zakupy grupowe, strony wyprzedażowe (znane marki w bardzo interesujących cenach) i najzwyklejsze sklepy internetowe z ubraniami, jak przeczytaj na ten temat, w których i tak zazwyczaj jest taniej niż w sklepach stacjonarnych w galeriach handlowych. Jedyne co trzeba zrobić, aby korzystać z tych dobrodziejstw, to wpisać w wyszukiwarkę frazę precyzującą nasze potrzeby, na przykład: spodnie damskie (jeżeli właśnie tego potrzebujemy) lub po prostu sklep internetowy odzież damska i już po kilku chwilach możemy przeglądać liczne oferty.