Jakie sporty są najchętniej oglądane przez Polaków? Bez wątpienia futbol, mimo faktu, że nasi zawodnicy słabo pokazali się w czasie Euro 2012. Na drugiej pozycji znajdują się skoki narciarskie. To niszowa dziedzina, która została mocno rozreklamowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Transmisje z jego najlepszych turniejów były śledzone przez rzesze rodaków. To znana sytuacja, że zwycięstwa w danej dyscyplinie przynoszą zainteresowanie nią dużej widowni. Podobnie prezentuje się tenis live.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Agnieszka Radwańska w tym roku przeszła aż do finału słynnego Wimbledonu, a w ogólnej klasyfikacji najsprawniejszych zawodniczek na świecie zdobyła rewelacyjną drugą lokatę. Jej wiktorie sprawiły, że Polacy zafascynowali się tenisem. Obywatele z entuzjazmem oglądali ją w roli niosącej polską chorągiew w czasie otwarcia zmagań olimpijskich w Londynie. Fani sportu bardzo zasmucili się, kiedy po kiepskich występach wypadła z turnieju głównego. Duże zafascynowanie tenisem łączy się wprost z wielkimi oczekiwaniami, z tym widocznie jeszcze Agnieszka Radwańska sobie nie potrafi radzić. Jednakże to się bez wątpienia skończy, kiedy przywyknie do swojej roli w oczach kibica. Dobrą tenisistką jest też Serena Williams.

A polubienie tenisa da się zauważyć patrząc na pnące się w górę rezultaty oglądalności jej turniej, a również po aktywności Polaków. Sporo studentów wybiera w ramach zajęć sportowych tenis ziemny. Nierzadko można natknąć się w parkach mieszkańców grających na ogólnodostępnych kortach. Widoczną popularnością odznaczają się hale, w których można wynająć kort na godziny. Rośnie liczba pubów, w których da się pooglądać tenis na żywo w internecie.

Również w Internecie funkcjonuje kilka miejsc, których problematyką jest tenis radwańska. Wyniki, transmisje na żywo, opinie ekspertów – wszystkow jednym miejscu. Można sądzić, że takich serwisów wyrośnie sporo więcej. Przed Agnieszką jeszcze wiele lat grania, dopingujmy ją, by wygrywała, ponieważ wtedy ten sport może trwale wbić się do panteonu rywalizacji narodowych.