Panowie często mają ambaras ze zrozumieniem kobiet. Nic dziwnego, wszakże płeć zmienia bardzo dużo – nasze przyzwyczajenia, preferencje i zdolności. Oczywiście jak najbardziej słuszne są postulaty równości płciowej, lecz nie oznacza to, że olewa się pewne różnice.

Facet nie umie pojąć, z jakiej przyczyny stroje kąpielowe są inaczej traktowane przez kobiety niż klasyczna bielizna damska. Wyobraź sobie moment, że spotykasz przypadkiem pannę, która ma na sobie jedynie bieliznę. Bez wątpienia zakryje się ze wstydem, prosząc, abyś natychmiast zamknął oczy. Każdy chyba miał kiedyś taką chwilę. A teraz pomyśl sobie o paniach, które mają na sobie stylowe stroje kąpielowe. Czy któraś z pań uczyni identycznie jak w przykładzie samej bielizny? Bez wątpienia nie. Czym zatem te dwa stroje się tak mocno odróżniają? To już mają w głowie wyłącznie niewiasty.

Panie najczęściej są bardziej emocjonalne – trudno ostatecznie powiedzieć, czy jest to niepotwierdzony stereotyp, czy też prawda. Sporo z was z pewnością miało styczność kiedyś z kobietami, które regularnie płakały. Z drugiej strony sporo badaczy i znawców płciowości podkreśla, że niewiasty potrafią być o wiele wytrzymalsze od panów i umieją znieść większe natężenie bólu. Najbardziej widać to podczas wydawania na świat potomka kobieta doświadcza takiego cierpienia, że aż ciężko uwierzyć. Są kobiety, które są mniej delikatne od mężczyzn, zazwyczaj pojawiają się wieści o tzw. przemocy emocjonalnej, stosowanej wobec małżonków.

Wiemy bez wątpliwości, że panowie są generalnie silniejsi od niewiast, chociaż oczywiście pojawiają się wyjątki. Mężczyźni z tego powodu wykazują dużo większe zapotrzebowanie na kalorie. Wielu fachowców od karmienia zaznacza, że mężczyźni powinni spożywać dużo mięsa. Aktualnie widziane zniewieścienia facetów występuje, bo panie często zmuszają swoje dzieci do diety pozbawionej dobrych dla człowieka białek, które są jedynie w mięsie. To bardzo szkodliwe zjawisko, które wskazuje, że kobiety czasem nie respektują różnić międzypłciowych.