Dodge

O tym, że starodawne pojazdy na przykład te opuszczające fabryki amerykańskich fabryk takich jak Oldsmobile lub Dodge, posiadają serce, wie każdy kto choć raz mógł usiąść za ich kołkiem. Także w Polsce mają liczną grupę swoich wiernych entuzjastów.Radość właściciela auta z legendą.Zdarza się często, że pojazd z którego korzystał nasz prapradziadek przechodzi z pokolenia na pokolenie i w końcu to my stajemy się szczęśliwymi właścicielami takiego samochodu. Ze względu na fakt, że kilkanaście dekad użytkowania odbija swój ślad na karoserii i stanie technicznym takich pojazdów, część z nich może wymagać zabiegów renowacyjnych i wymiany części.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w linku (http://www.marexopony.pl/haki-holownicze-wroclaw.html). Dla pewnych osób ten materiał to niecodzienne podejście do tego tematu.

Z tej przyczyny w samochody takie musimy trochę włożyć pieniędzy – czasami kwoty są niewielkie, innym razem mogą dorównywać wartości całego pojazdu.

Znane amerykańskie marki

zabytkowy samochód

Zapewne wszyscy słyszeli o pojazdach takich jak Dodge czy Oldsmobile. Pierwsza z nich to firma amerykańska należąca do koncernu Chrystlera. Firma Dodge powstała w dziewiętnastym wieku, założyli ją bracia John Francis oraz Horace Elgin. Początkowo produkcja ograniczała się do do rowerów i części samochodowych a od 1901r. produkcja całych aut ruszyła pełną parą. Firma i logo Dodge zyskała ogromną popularność w Ameryce, a później i na całą Europę. Również w Polsce dodge ma swoich wiernych fanów, co ważne, dodge części firmy normcar możemy bez kłopotu dostać w wyspecjalizowanych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi.

Następnym znanym amerykańskim producentem aut jest Oldsmobile. Jest to jedna z najstarszych marek założona przez Ransoma E.Oldsa w 1897r. Jako pierwsze auta tej marki zawierały automatyczną skrzynię biegów, a produkcja trwała nieprzerwanie do dwa tysiące czwartego roku. Użytkownicy samochodów Oldsmobile nie muszą się martwić o akcesoria do swoich zabytkowych modeli, ponieważ oldsmobile części firmy normcar możemy dostać w dobrze wyposażonych polskich sklepach motoryzacyjnych lub na w internecie.

Samochody zabytkowe firmy normcar są czymś dużo ważniejszym niż tylko bezdusznym, muzealnym przedmiotem, ich niezwykły czar związany jest z historią każdego samochodu, która często liczy sobie kilkanaście dekad.

Autor

Źródło: http://www.normcar.pl/