Od paru lat gry planszowe strategiczne, karciane czy wojenne przejmują serca nie tylko dzieci, ale zarazem często serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, pubach czy świetlicach. Razem budują mocarstwa, pokonują potwory, zdobywają potrzebne zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci na pewno są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Ten wizerunek gier planszowych dawno nie jest prawdziwy. Oprócz gier planszowych dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Granie na przykład w planszowe, karciane gry będzie świetnym pomysłem na wyjście z przyjaciółmi do kawiarni czy latem do ogródka. Wiele gier jest idealna do rozruszania domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi.

Jeżeli chcesz poznać niniejszą problematykę dokładniej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

Wystarczą chęci i gry. Nawet indywidualnie można znaleźć coś dla siebie i interesująco spędzić wolny weekend.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie planujemy poświęcać większych kwot na gry, których nie znamy zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z licznych festiwali gier organizowanych co jakiś czas w innym miejscu. Ciekawą alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, będąca w ofercie największych sklepów.

Nie da się przewidzieć jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale obecnie przeżywają one renesans i wnioskując z trendów ich dobra passa potrwa długo.