Od paru lat gry planszowe strategiczne, karciane czy wojenne przejmują serca nie tylko dzieci, ale zarazem często serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, pubach czy świetlicach. Razem budują mocarstwa, pokonują potwory, zdobywają potrzebne zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci na pewno są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Ten wizerunek gier planszowych dawno nie jest prawdziwy. Oprócz gier planszowych dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Granie na przykład w planszowe, karciane gry będzie świetnym pomysłem na wyjście z przyjaciółmi do kawiarni czy latem do ogródka. Wiele gier jest idealna do rozruszania domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet indywidualnie można znaleźć coś dla siebie i interesująco spędzić wolny weekend.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie planujemy poświęcać większych kwot na gry, których nie znamy zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z licznych festiwali gier organizowanych co jakiś czas w innym miejscu. Ciekawą alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, będąca w ofercie największych sklepów.

Nie da się przewidzieć jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale obecnie przeżywają one renesans i wnioskując z trendów ich dobra passa potrwa długo.