Jan Dziaczkowski przez bardzo wielu koneserów sztuki uznany był za jednego z tych młodych artystów w Polsce, w którym drzemał ogromny potencjał, który został przerwany tragiczną śmierć, która miała miejsce w rejonie Tatr we wrześniu 2011. Jan Dziaczkowski parał się robieniem fotografii, ilustracją oraz kolarzem. W 2007 został abiturientem warszawskiej ASP na wydziale malarstwa. W trakcie swojej krótkiej kariery artystycznej współpracował z Fundacją Sztuk Wizualnych ZAPF i S-ka w Krakowie a także czynnie udzielał się jeszcze w bardzo wielu innych przedsięwzięciach.

Kredki do rysowania

Źródło: http://www.sxc.hu/

Jan Dziaczkowski nie był wyłącznie faworytem polskich amatorów sztuki. Jego kunszt artystyczny był doceniany także na całym świecie. Dowodzi temu fakt, że jego prace wiele razy były pokazywane na wielu renomowanych wystawach rozsianych po całym świecie.

Wystawy w Stanach Zjednoczonych czy też Hiszpanii nie były tylko przypadkiem. Śmierć tegoż 28-letniego artysty odbiła się olbrzymim echem w środowisku artystycznym, które reprezentował. Wielu jego przyjaciół i znajomych po fachu po dziś dzień nie może uporać się z faktem, iż już nigdy nie zobaczą jego nowych dzieł. Dla wielu z nich przed Dziaczkowskim sława światowego formatu była otwarta.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej bombki choinkowe ręcznie malowane o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Jego brak będzie odczuwalny również dlatego, że był to pogodny i ciepły człowiek.

Sztuka malowania

Źródło: http://www.sxc.hu/

Dużą popularnością na świecie może się pochwalić polska graficzna Luiza Kwiatkowska. Kooperuje ona od paru lat ze wziętym pisarzem Juliuszem Erazmem Bolkiem, laureatem Nagrody Światowego Dnia Poezji, która została ufundowana przez UNESCO. Luiza Kwiatkowska rozpoznawalna jest w głównej mierze z tego, że jej graficzne wizje cechują się naturalną świeżością oraz innym, unikatowym sposobem postrzegania otaczającej nas rzeczywistości.

Nowe spojrzenie na pewne sprawy z całą pewnością jest dla wielu ciekawe, i dlatego Luiza Kwiatkowska jest cenionym artystom na całym globie. Szczególne połączenie inwencji Erazma Bolka jak również i Kwiatkowskiej dały idealne rezultaty. Bardzo wielu krytyków uważa, że taka mieszanina sprawiła, że rezultaty pracy są tak imponujące. Obu tym artystom doskonale udało się przenieść sztukę na odzież. To zupełna nowość, która nie mogła nie być niezauważone – więcej na .