Role Playing Games, inaczej gry fabularne to obecnie jeden z najpowszechniej wykorzystywanych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, w szczególności wśród młodzież. Na początku powstały gry fabularne, które odgrywane były w rzeczywistym świecie. Również obecnie mają one swoich zwolenników, organizowane są tematyczne konwenty, obozy i inne takie wydarzenia. Po pewnym czasie powstały gry o podobnym charakterze, z tym że na komputerze. Ich typów istnieje bardzo dużo. Jednym z nich są gry przeglądarkowe.

Gry przeglądarkowe

Autor: Farbflut

Są to gry, na potrzeby których wymagane jest w większości przypadków wyłącznie łącze internetowe i korzystanie z przeglądarka. W Gry online można grać od czasu do czasu, wykonując jedno konkretne zadanie. Mogą również być źródłem nieprzerwanej zabawy. W Polsce jedną z najczęściej wybieranych gier online jest The West. Fabuła gry ma miejsce na Dzikim Zachodzie. Gracz może kierować postacią kowboja, wybraną przez siebie postać rozwijać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także prowadzić pojedynki z pozostałymi uczestnikami. Każde z zadań wymaga odczekania konkretnego czasu, od kilku minut niekiedy do kilkunastu godzin. Bardzo lubiana jest także gra Settlers online.

Ciekawa wiadomość? Jeżeli tak uważasz, dodatkowo sprawdź ten link – znajdziesz o wiele więcej w ofercie (http://sklepnumizmatyczny.pl/), która tyczy się rozważanej tu problematyki.

Jest to typowa strategia, w której najważniejsze jest rozwijanie i ulepszanie własnej postaci jak również bazy.

Gry MMORPG

Gry mmorpg należą do gier fabularnych, gdzie spora liczba rzeczywistych graczy może grać równocześnie. Są aktualnie niezwykle chętnie wybierane. Mogą być darmowe lub płatne. Na czele światowych rankingów gier tego rodzaju od wielu lat znajduje się gra World of Warcraft. Największy odsetek użytkowników światowych znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Więcej z tego tematu tutaj.

Zagrożenia

Wiele mówi się aktualnie na temat niebezpieczeństw związanych z graniem w gry komputerowe. Na świecie miały miejsce wypadki śmierci użytkowników gier z powodu odwodnienia, głodu i zmęczenia spowodowanych stałym graniem na komputerze. Należy wiedzieć, że gry komputerowe stanowią rozrywkę o mocno wciągającym charakterze. Na uzależnienia tego typu podatni są w szczególności nastolatkowie. Gry komputerowe mogą być przyjemną zabawą także wówczas, gdy korzysta się z nich raz na jakiś czas, w wolnym czasie.