Obuwie jest bardzo ważną częścią ubioru. Stanowi niejako jego podstawę, jest rzeczą, na którą wbrew pozorom zwraca się ogromną uwagę, na przykład przy okazji pierwszego spotkania. Przykładowo bardzo wiele kobiet twierdzi, że w ocenie obcego mężczyzny pomóc może obserwacja obuwia. Dotyczy to zarówno rodzaju butów, tego, czy są dopasowane do reszty ubrania, jak również ich stanu. Najczęściej uwagę zwracają buty damskie z racji tego, że są zazwyczaj bardziej barwne i rzucające się w oczy różnorodnymi fasonami, w szczególności tymi na szpilkach.

Autor: GEOX
Poza tym jednak obuwie męskie jest tak samo ważne. Niestety bardzo często widzi się, że sklepy obuwnicze dysponują bardzo bogatym asortymentem obuwia dla pań, natomiast obuwie męskie jest o wiele węziej reprezentowane. Z tej przyczyny czasami panowie mają niekiedy problemy z wyborem obuwia w stosunkowo korzystnej cenie.

Obuwie letnieDuża liczba panów ma problemy ze znalezieniem odpowiednich butów letnich dla siebie. U dużej liczby z nich także można zaobserwować niechęć do noszenia nie zakrytych butów do jakich należą przykładowo sandały. Tego rodzaju tendencja jednak z wolna się odwraca. Coraz częściej można zaobserwować na ulicach panów chodzących w klapkach typu japonki czy właśnie w sandałach.sprawdź stronę (kliknij odnośnik)Ten typ butów na lato jest z pewnością bardzo praktyczny, a co najważniejsze o wiele zdrowszy dla skóry na stopach. Ciągłe noszenie zakrytych butów prowadzi bowiem niekiedy do odparzania stóp i pojawiania się rozmaitych schorzeń.

Część mężczyzn upodobała sobie jednak zestaw skarpety i sandały, który to już od dłuższego czasu jest obiektem drwin. Niestety rzeczywiście zdarza się, że obraz obywatela Polski za granicą kojarzony jest właśnie z tym nieeleganckim zestawieniem.

Buty sportoweWielu zwolenników pośród mężczyzn, szczególnie tych młodych, znajduje różnego rodzaju obuwie o charakterze sportowym. Modne buty męskie to również adidasy różnych firm. Ich miłośnicy to w szczególności miłośnicy aktywności fizycznej, jak również ci utożsamiający się z niektórymi subkulturami. Dla niektórych młodych ludzi korzystnym wyborem bywają także trampki.

Czy czujesz ochotę na nowe równie zajmujące posty? Jeżeli tak, to chcemy Cię zawiadomić – kliknij, zobacz, sprawdź tutaj dużo więcej.

Ponadto na szeroką skalę nabywane są buty do biegania, których rodzajów jest bardzo wiele.