Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim doznaniem duchowym, wymaga planu logistycznego godnego najprężniej działających organizacji. Jedną z kluczowych kwestii, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór sukienki i dodatków. Zależnie od płci dziecka a także wymogów danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alby dla dzieci obojga płci.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając suknię dla dziewczynki, kierujmy się najistotniejszą zasadą: szyk i klasa polegają na umiarze, natomiast nadmiar jest wrogiem gustownych stylizacji i może popsuć piękno nawet najpiękniejszej sukienki. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma córka i w jakim fasonie sukni będzie wyglądać najładniej. suknie do pierwszej komunii świętej o łatwym kroju, zgrabne i eleganckie, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Zaś bardzo strojne sukienki nie będą wyglądać ładnie na dziewczynkach przy kości i niskich, ponieważ dodadzą im niepotrzebnej objętości. Wybór sukienki, to oczywiście rzecz gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, ponieważ najważniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka ładnie prezentowała się w danym modelu i dobrze się w nim czuła.

Pamiętajmy, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe buty będą doskonałym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkuje się obuwie komunijne na małym obcasie. Najważniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak pantofelki. Najważniejszą kwestią jest dobór fasonu pasującego do reszty stroju. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić doskonałą ozdobę stroju, gdy ma sporo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest wiele koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie ma być za duża, ma zmieścić jedynie książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczki higieniczne. Najlepiej dobierzmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy wybrać tradycyjny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się także jasne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianuszki komunijne.

Zainteresował Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź koniecznie (http://jednosc.pl/en/products/pellety-ziemniaczane) koniecznie, w tym miejscu jest coś, co prawdopodobnie również jest wartościowe.

Delikatna ozdoba głowy jest bardzo dziewczęca i doda dziecku wdzięku.