Autor: BGN
Ta dziwnie brzmiąca nazwa ombre w dosłownym tłumaczeniu oznacza zwyczajnie cień. Efekt cienia idealnie jest stosowany przez projektantów ubrań. Kolejny już sezon cieszy się popularnością. Ponadto znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy szyciu rzeczy, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre spotyka się również pod nazwą gradient. Ta druga może lepiej ujmuje całe zjawisko polegające na łagodnym przejściu tonalnym pomiędzy dwoma kolorami. Rzeczy z efektem ombre ma w sprzedaży wiele marek. Na ten przykład można wymienić ubrania h&m. Ombre jest używane przez markę h&m przy produkcji różnych rzeczy i dodatków. Najkorzystniej jednak prezentuje się na spodniach (mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/67/Spodnie%20Hattric) i leginsach.

Czy uzyskane tutaj wiadomości okazały się niebanalne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która też bez wątpienia będzie nęcąca.

Spodnie h&m odpowiadają wszelkim obowiązującym aktualnie trendom, dlatego bez trudności wyszukamy pośród nich takie z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia kolorów są różne, a gradient nie powstaje tylko poprzez przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru w ramach tej samej tonacji lub przejście z koloru do samej. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą też kolory należące do rozmaitych tonacji, dając oszałamiający efekt.

Efekt ombre na ubraniach można również uzyskać w tzw. warunkach domowych. Cały proces nie jest trudny i nie wymaga nadmiernego wysiłku albo poczynienia jakiś szczególnych nakładów finansowych. Aby go przeprowadzić przyda się w pierwszej kolejności silny wybielacz. W roztworze z wybielaczem namaczamy rzecz do wysokości, na której chcemy aby była granica między dwoma kolorami i farbujemy tak długo, aż uzyskamy spodziewany efekt.

Oprócz opisanych już ubrań efekt ombre doskonale wygląda na powiekach, włosach i paznokciach. Gdy idzie o malowanie paznokci i robienie makijażu, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez konieczności uzyskiwania specjalnych wskazówek w tym zakresie. Co innego jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj sytuacja zmienia się diametralnie i konieczne jest już posiadanie podstawowych umiejętności. Mając to na względzie, gdy mamy ochotę ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest pójść z tym do profesjonalisty.