stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Zbliża się czas, kiedy młodzi ludzie przystąpią do pierwszego sakramentu. Komunia, bo o niej piszemy, to świadome przymierze dziecka z Chrystusem. Przed tym ceremoniałem religijnym dzieci chodzą na nauczania, aby zrozumieć istotę tego sakramentu. Ty także, jako rodzic, musisz się skrupulatnie przygotować.

Pomyśl, czy chcesz urządzić maluchowi przyjęcie. Możesz zwołać członków najbliższej rodziny, by spożyć razem kolację. Nie zapominaj jednakże, że to dziecko ma być w centrum uwagi tego dnia – w końcu to jego Pierwsza Komunia Święta. Nie zapominaj również, że dorośli mają dawać prawidłowy przykład, dlatego nie stawiaj na komunijnym stole wódki.

pierwsza komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Następną rzeczą, jaką powinieneś uczynić przed tym świętem, jest zakup stroju dla młodzieńca. Suknie komunijne napotkasz w sklepach w różnorakich fasonach i kolorach. Należy jednakże zdecydować się na skromniejsze rozwiązanie – nie zapominaj, że Chrystus promował prosty styl życia. Nie są szczególnie konieczne jakieś fikuśne wianki komunijne, wystarczy prosta, biała kreacja dla dziewczynki. Chłopcu kup schludny garnitur, najlepiej w kolorze granatowym.

Generalnie sprawa stroju jest zależna od parafii. Pewni mądrzy i rozumiejący istotę Biblii kapłani zarządzają, by w ich kościele maluchy szły do Komunii w takich samych, prostych strojach. Alby są rzeczywiście niepretensjonalne i wyglądają naprawdę godnie.

Miej na uwadze, że Pierwsza Komunia jest świętem o celu religijnym.

Podoba Ci się wpis artykuł? To przejdź do strony (https://studiokolor.net.pl/kontakt/), by zaznajomić się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Nie trzeba z tej przyczyny dawać dziecku cennych prezentów. Kluczowe jest tu przeżywanie duchowe. O ile w skromny sposób zorganizujesz te ważne wydarzenie, przekażesz dziecku godny przykład. W obecnych czasach pierwsze komunie stały się zwyciężone przez filozofię materialną. Młodzi ludzie nie rozumieją przesłania tego ceremoniału, czekają tylko na prezenty. A rodziciele potrafią zrobić z sakramentu szansę, by zaprezentować własną zamożność.