Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już dosyć stara, ale w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa posiada wielu słuchaczy, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej znanych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które głównie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest przede wszystkim na mocnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają niepowtarzalne brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się dużą popularnością, co przekłada się zwłaszcza na to, że nadal w przeważającym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Oczywiście progres tej muzyki wiąże się z wprowadzeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona jedynie dodatkiem do kompletnego brzmienia tego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i wciąż grających całkiem sporo koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: pink floyd na Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i początkowo rock w wykonaniu tego zespołu był niesamowicie mocny, można nawet powiedzieć że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest popularna i ceniona nie tylko za standardowe brzmienie rockowe, jakie gromadzi dużo ciekawych instrumentów.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia wiążące się z tą kwestią, to kliknij tutaj i zobacz – z pewnością Cię to zaintryguje.

Pink Floyd znany jest na całym świecie także z tego, że teksty piosenek zawierają określoną głębię, która pozwala nie tylko świetnie się bawić, ale także zadumać się nad słowami, które poprzez konkretny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to niezwykle istotne i jak najbardziej to cechuje i tym samym wyróżnia zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten wciąż ma sporo fanów.

Zespół Queen, to następna z legend światowego rocka. Jest to zespół, który znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się tym gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach swojej świetności, nagrywał utwory, które były wyjątkowo nowoczesne pod względem technicznym, a więc posiadały dźwięki niesamowicie trudne do zagrania i niesamowicie podkreślające poszczególne frazy utworu (zobacz więcej: Queen na stronie

Zespół ten na rozkładówce posiada praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów wykonanymi w określonych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez sporą ilość entuzjastów rocka, ale co istotne, czasami zdarza się okazja usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.