Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już dosyć stara, ale w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa posiada wielu słuchaczy, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej znanych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które głównie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest przede wszystkim na mocnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają niepowtarzalne brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się dużą popularnością, co przekłada się zwłaszcza na to, że nadal w przeważającym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Oczywiście progres tej muzyki wiąże się z wprowadzeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona jedynie dodatkiem do kompletnego brzmienia tego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i wciąż grających całkiem sporo koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: pink floyd na Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i początkowo rock w wykonaniu tego zespołu był niesamowicie mocny, można nawet powiedzieć że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest popularna i ceniona nie tylko za standardowe brzmienie rockowe, jakie gromadzi dużo ciekawych instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie także z tego, że teksty piosenek zawierają określoną głębię, która pozwala nie tylko świetnie się bawić, ale także zadumać się nad słowami, które poprzez konkretny utwór zespół ten stara się przekazać.

Zapraszamy – idź tu (https://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-costa-brava) i wejdź na inną naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie świeżutkie oraz rzetelne artykuły.

Jest to niezwykle istotne i jak najbardziej to cechuje i tym samym wyróżnia zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten wciąż ma sporo fanów.

Zespół Queen, to następna z legend światowego rocka. Jest to zespół, który znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się tym gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach swojej świetności, nagrywał utwory, które były wyjątkowo nowoczesne pod względem technicznym, a więc posiadały dźwięki niesamowicie trudne do zagrania i niesamowicie podkreślające poszczególne frazy utworu (zobacz więcej: Queen na stronie

Zespół ten na rozkładówce posiada praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów wykonanymi w określonych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez sporą ilość entuzjastów rocka, ale co istotne, czasami zdarza się okazja usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.