Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Już za chwilę maj, a co za tym idzie nadchodzi pora wzmożonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całym kraju będą miały miejsce uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się do tego momentu stosownie przygotować. I chodzi tu o przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i te przyziemne.

Dzieci bardzo wcześniej zaczynają być do tej uroczystości: spotkania w kościołach, przyswajanie katechizmu, a obok takich rzeczy, ich głowy, zwłaszcza dziewczynek absorbują kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to obecnie równie ważka sprawa, podobnie jak sama msza. Księża utyskują, że zaburza się sens Eucharystii, jednak obecne czasy sprawiają, że: obie strony medalu są ważne, a odpowiedni hurtownia wełny jest dopełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest trafne traktowanie istoty rzeczy.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Suknie do pierwszej komunii świętej to wiecznie żywy temat: fantazyjnie zdobione rozpalają wyobraźnię dziewcząt już kilka miesięcy do przodu. Moda na sukienki jest inna co sezon. Możliwości wyboru jest nieograniczona liczba. Sklepy prześcigają się, aby przed majem zapewnić jak najładniejszy asortyment. Oprócz sukienek coraz chętniej kupowane stają się alby. Najczęściej są dopasowane, już gotowe lub szyte na zamówienie. W zależności od typu mogą być z kapturem, wykończone gipurą. Na piersi posiadają wyhaftowane wzory hostii. Wybór alby polecamy w specjalnie osobom,które pragną aby ich dzieci nosiły się godnie.

Równie istotne jak sam strój, są dodatki. Chusteczki to nieodzowne elementy każdego ubrania. Wianki komunijne tworzone na zamówienie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od kwiaciarni, w której dokonamy zakupu. Wianki robione są na podstawie prawdziwych kwiatów, lub gdy aura nie służy – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie ważne wydarzenie dla dziecka. Trzeba się do niego odpowiednio zadbać o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją przez całe życie.