Filc to błędnie pomijany materiał. Wyróżnia się on niezłą praktycznością – da się wyrabiać między innymi buty, akcesoria do myciaoczyszczania i ozdoby z filcu. Filc świetnie nadaje się do mycia wszelkiego gatunku szklanych rzeczy. Jeżeli pragniesz kupić ścierkę, która efektywnie obmyje okulary z poprochów, wybierz produkt filcowy. Tak samo jest w wypadku cennych obiektywów aparatów lustrzankowych – każdy porządny posiadacz takiego aparatu pamięta, że najskuteczniej przecierać soczewki ścierką z filcu.

Styropianowe ozdoby ścienne

Autor: Saarpor
Źródło: Saarpor

Na pewno nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak niesamowicie ten materiał jest stary. Według przypuszczeń technologie jego tworzenia ludzkość wynalazła, zanim tkano pierwsze materiały. Sporo znalezisk archeologicznych udowodniło, że człowiek mógł wyrabiać filc już 6000 lat przed naszą erą. Przeminęły tysiąclecia, a filc jest cały czas używany przez ludzi, choć współcześnie trochę wypadł z łask. Ciężko domyślić się czemu, jeśli uwzględni się wszechstronność oraz wielkie walory estetyczne.

Panie, które planują mieć wyjątkowe kreacje, muszą wiedzieć, że filc jest gwarancją fantazyjności. Poza tym posiadanie ubrań i dodatków z filcu sprawia, że wokół kobiety tworzy się nęcąca atmosfera dawnych czasów. Jest tak ,bo filc był powszechny w pierwszych dekadach dwudziestego wieku. Panowie z cywilizowanych państw świata z tamtego okresu bardzo lubili nosić różnorakie kreacje z filcu – przede wszystkim nakrycia głowy.

Co interesujące, filc nie nadaje się tylko do produkcji akcesoriów do czyszczenia i elementów ubrań, takich jak torebki z filcu. Ten fantastyczny materiał (skorzystaj z promocji na nadruki na tkaninach -> https://tritex.pl/) ma rolę w hydraulice. Filc świetnie nadaje się do wyrabiania porządnych uszczelek, które cechują się solidnością. Jest niezwykle przydatny przy produkcji maleńkich części do instrumentów muzycznych. Silnie wygłusza, stąd zwykle używa się go jako obicie podłogi. materiał (lamalama.pl/)