Wstawki z eko-skóry i skóry to trend, który bez względnie pokochały miliony kobiet. Trzeba dodać, że takie ozdoby nie są kojarzone już wyłącznie z rockowo-punkowym wizerunkiem, ale można je już znaleźć nawet w ciuchach przeznaczonych na wyjątkowe wyjścia czy zwyczajnie do pracy. Do niedawna wyjście na ulice smakiem. Posiadaczka takiej odzieży, albo była osobą o nader ekstrawaganckim stylu, albo w jej garażu zaparkowany był motocykl.

ubrania

Autor: Axami
Źródło: Axami

W tym momencie sytuacja diametralnie się odmieniła. A to wszystko dzięki modzie, która cały czas galopuje do przodu i nie zna granic, wciąż sięgając po nowe inspiracje. Ostatnich kilka sezonów pokazało, że projektanci docenili wygląd skórzanych elementów w ubiorze. Wiele sklepów posiada w swojej ofercie tego typu rzeczy. W zależności od typu sklepu są one zrobione z naturalnej skóry lub z ekoskóry. Możemy się też spodziewać, że te ze skóry będą sporo droższe. Jeżeli zatem nie chcemy wydać za dużo, lepiej jest postawić na elementy wykonane z ekoskóry, które w swojej ofercie ma między innymi sklep h&m. Podobny efekt – skóry, uzyskuje się również na tak zwanym woskowanym materiale. Wygląda on bardzo mocno podobnie do skóry, ale jego wygląd może ulec zmianie po praniu, o czym należy pamiętać kupując tego typu odzież.

Kolekcja ubrań Olsen Tribal Spirit

Autor: Olsen
Źródło: Olsen

Skórzane wstawki używane są w projektowaniu różnych części garderoby. Bardzo popularne są na rękawach, kołnierzach lub lamówkach.

Podobnie zajmujące publikacje dotyczące omawianej problematyki przeczytasz tu – sprawdź więcej w tym serwisie (https://zafaworkwear.pl/fartuchy-do-sklepu/). Zbadasz tę sprawę pod innym kątem.

Ograniczeń ich użycia nie ma praktycznie żadnych. Należy mieć jednak na uwadze aby wybierać takie ciuchy i materiały pod którymi skóra jest w stanie oddychać. Nie możemy przecież czuć się jak w jakiejś zbroi, bo ostatecznie efekt może być odwrotny od zamierzonego, a my sami po prostu zmęczeni.

Wymienione wcześniej rękawy wydają się być bezpiecznym rozwiązaniem, a przy tym bardzo efektownym. Kurtki h&m które są zakończone skórzanymi rękawami rozchodzą się w szybkim tempie. A oprócz nich, sklep posiada w swoim asortymencie też żakiety oraz płaszcze ze skórzanymi elementami. Trzeba powiedzieć, że prezentują się bardzo subtelnie i elegancko. Jeżeli do tej chwili miałyście jakieś wątpliwości, czy możecie sobie pozwolić na tego typu ciuchy, lub czy nadają się one np. do pracy w biurze, odpowiedź jest nad wyraz prosta – można je ubrać wszędzie.

Źródło: domodi