Krąży w społeczeństwie ze zdaniem, że nie ma sensu kupować markowych rzeczy, skoro są mniej kosztowne, tak samo ładne i różniące się tylko „metką”. Oczywiście tak nie jest. Oryginalne rzeczy fakt, są droższe, ale wydajemy pieniądze na wysoką jakość, doskonałe wykonanie, a nie za „metkę”.

Przede wszystkim jakość

Oczywiście, są ludzie, których w żaden sposób nie da się przekonać do produktów znanych marek. Nie ma sensu udowadnianie, że zakup markowego produktu zwyczajnie jest bardziej opłacalne. Najprostszy przykład – trampki. Convers All Star kosztują dość dużo i naturalnie, możemy mieć dziesięć tańszych, lecz wybierając markowe buty mamy pewność, że nie rozpadną się po kilku tygodniach albo na pierwszej kałuży. Te buty trzymają fason, nie rozczłapują się i wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Ponadto nie wychodzą z mody, wobec tego można w nich chodzić przez kilka sezonów. Oczywiście, można w każdym miesiącu kupować różne byle jakie trampki i nie będzie nam szkoda, gdy się rozpadną, ale jeśli pomyślimy i policzymy, dojdziemy do wniosku, że wydajemy więcej przy takim podejściu.

moda

Autor: Alpha
Źródło: http://www.flickr.com

To samo dotyczy ubrań. Gdy decydujemy się na zakup ubrań droższych marek, na przykład Roca Gap, mamy gwarancję, że szwy nie rozerwą się w praniu, że będziemy mogli tym ciuchem cieszyć się długo. Oczywiście moda jest zmienna, lecz kiedy wybierzemy coś klasycznego, na pewno będziemy nosić to ubranie przez kilka sezonów. Naturalnie musimy zwracać uwagę na produkty nieoryginalne. To niestety plaga i czasem nawet w niezłych sklepach możemy znaleźć nieoryginalne ubrania.

Ubrania to nie wszystko

Jakość wiąże się z marką nie tylko jeśli idzie o ubrania czy obuwie albo akcesoria. To samo jest także w innych dziedzinach. Meble, sprzęt elektroniczny, nawet armatura łazienkowa – wszystkie tego rodzaju przedmioty lepiej zdecydowanie kupować w sprawdzonych miejscach i wybierać dobre, znane marki. Gdy kupujemy na przykład umywalkę Roca Gap wiemy, że została zrobiona z najwyższą starannością, ze świetnych materiałów. Taka umywalka nie popęka, gdy przez przypadek coś do niej upuścimy, nie zarysuje się po paru miesiącach używania i będzie po prostu dekoracją. Dobrze jest wybierać markowe produkty, ponieważ ich jakość jest po prostu wyższa – taniomania, wysoka jakość.