Zbliża się cudowny sezon świąteczny. dekoracje bożonarodzeniowe pojawiają się na ulicach i w galeriach handlowych. W reklamach telewizyjnych firmy proponują najlepsze prezenty. Warto już teraz zastanowić się, co podarować najbliższym na Gwiazdkę. Podpowiadamy, że czasami nieszablonowe rozwiązania mogą stać się najtrafniejsze.

Święta, choinka świąteczna

Autor: TK Maxx
Źródło: TK Maxx

Bardzo interesującym podarkami, które powinny być popularne w tym roku, są ozdoby świąteczne ręcznie robione. Nie oszukujmy się, to co sprzedawane jest w hipermarketach po niskich cenach, to przeważnie tandetne i sztampowe ozdoby, wyrabiane zwykle w Chinach. Standaryzacja i zalanie rynku rodzimego przez sztampowe towary sprawiają, że dziś każda choinka (sprawdź również – bombki plastikowe) wygląda tak samo. Ginie oryginalność – . A przecież kiedyś własnoręczne robienie ozdób świątecznych było doroczną tradycją, którą realizowały wszystkie rodziny. Takie prace zapewniały mnóstwo radości. Aktualnie nam nie chce się spędzać czasu nad ręcznymi robótkami i preferują zwyczajnie pójść do sklepu i zdobyć gotowe ozdoby, dostępne w tysiącach identycznych egzemplarzy. To obnaża Gwiazdkę z części magii. Stąd warto zabawić się we własnoręczne projektowanie choinkowych cacuszek.

Choinka, dekoracje świąteczne

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli nie posiadasz na to chęć, albo prozaicznie nie masz dobrych talentów manualnych, możesz zdobyć ozdoby na choinkę, wyrabiane przez artystów. To fundamentalne w dobie globalizacji, by wspierać regionalne rękodzieło i wyjątkowe projekty . Jeśli zależy ci na niepowtarzalnych dekoracjach choinkowych, możesz wybrać się w część Polski, gdzie istnieje tradycja ich produkowania. W wielu częściach kraju żyją tradycje rękodzielnicze, które owocują w nieszablonowych projektach artystycznych. Dobrze jest na przykład wybrać się np. po kartki bożonarodzeniowe do Zakopanego. Na miejscu należy poszukać góralskiej galerii artystycznej, mocno odradzamy myszkowanie na straganach, które sprzedają najczęściej nic nie wartą tandetę dla nieświadomych turystów.