Rozmowa o pracę jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak należącą do niezwykle często spotykanych we współczesnym świecie. Łączą się z nią określone zwyczaje i wymagania, które powinien spełniać kandydat na daną posadę. Ustalenia te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Pytanie „co ubrać na rozmowę o pracę” i w jaki sposób się na niej zaprezentować wielu osobom spędza sen z powiek. Istnieją jednak różnorodne źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się sporo w tej kwestii. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że na rozmowie takiej najbardziej istotne są kwalifikacje i zdolności ewentualnego pracownika, które powinien on odpowiednio pokazać i podkreślić. Z pewnością jednak nie powiedzie się to w przypadku, gdy dana osoba nie spełnia najważniejszych wymagań dotyczących wyglądu. W tej kwestii nagminnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, toteż należy tę sytuację odpowiednio wykorzystać.

„Więcej to mniej”, czyli ozdobyNagminnie omawiana jest sprawa makijażu pań na rozmowę o pracę. Ogólnie powinien on być jak najbardziej delikatny. Powinno się unikać krzykliwych barw i nietypowych elementów, na przykład obficie dekorowanych tipsów i paznokci. Jeśli chodzi o biżuterię również polecany jest umiar, jak również stawianie na elegancję i klasyczne motywy. Zwraca się także uwagę na to, że wszelkie dodatki powinny być dopasowane do całości odzieży.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

CiuchyW aspekcie najlepszego stroju na rozmowę kwalifikacyjną jest parę różnych zasad. Wszystkie źródła informacji są jednak zgodne, że typ ubioru w dużym stopniu zależeć będzie od charakteru firmy, w jakiej osoba stara się o pracę. W przypadku stanowisk zdecydowanie oficjalnych, takich jak praca w urzędzie czy banku, strój na rozmowę kwalifikacyjną musi być maksymalnie formalny. Przede wszystkim jednak na każdą rozmowę tego rodzaju należy wybierać stroje czyste i schludne.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej zapaski kelnerskie danych na innych stronach – odnajdziesz je, klikając w link poniżej.

Należy starać się zaprezentować z jak najlepszej strony, dlatego poleca się dobranie klasycznej, ale pasującej fryzury i na przykład dopasowanego kostiumu w przypadku kobiet. Niewskazane są wszelkiego rodzaju krzykliwe kolory. Sprawę „jak nosić kolor różowy” powinno się więc raczej zostawić na okazje inne niż rozmowa o pracę.

Źródło: http://jego-styl.pl/