Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro

Autor: night-modders.com
Źródło: night-modders.com
W blaszanej obudowie komputera pracuje kilka ważnych podzespołów. Jednym z nich jest karta graficzna, która odpowiada za generowanie obrazu na ekranie.

Struktura tej witryny niezwykle Ci się podoba? Cieszy nas to. Zatem pewnie chcesz wejść do następnej strony? Proszę, dowiedz się (http://www.afg.poznan.pl/oferta/klapy-dymowe/7) jak to zrobić.

Ponieważ dla wielu sklep komputerowy to pomieszczenie pełne trudnych nazw, w tym artykule postaram się opisać, jak dobrać karty graficzne do określonych potrzeb.

Najpierw należy sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakich zadań planujemy używać komputera. Jeżeli wyłącznie do pisania dokumentów tekstowych, oglądania filmów i surfowania po Internecie, nie musimy jesteśmy zmuszeni kupować osobnej karty graficznej. Można kupić płytę główną z wbudowanym chipem graficznym. Do zaawansowanej pracy z tworzeniem modeli 3D rekomenduje się kupno urządzeń specjalistycznych, często nieosiągalnych w normalnych sklepach komputerowych.

Jeśli zaś planujemy grać w gry komputerowe, szczególnie te niedawno wydane, należy bez wątpienia zastanowić się nad wybraniem wystarczającego mocnego sprzętu. Podzespoły do komputerów wykazują się odmiennymi parametrami, jak i też ceną. By uruchomić nadchodzące aplikacje komputerowe, potrzebna będzie karta graficzna z najwyższej półki. Dla ludzi z dużą ilością gotówki polecam GeForce gtx 590, kosztujący powyżej dwóch tysięcy złotych i mający oszałamiającą wydajność. Jeśli rozporządzamy mniejszą ilością gotówki, ale wciąż zależy nam na dobrych osiągach, można rozejrzeć się za Geforce gtx 580 lub Radeon 6850. Ceny obu układów oscylują w granicach 600zł. Za mniej również kupimy niezłe modele, jak chociażby geforce GT430, niestety szybko może się okazać, że nie będą zdolne podołać najnowszym grom.

Trzeba mieć w pamięci, że dobre komputery do gier nie składają się wyłącznie z kart grafiki. Istotny jest również dobór procesora, najlepiej wielordzeniowego. Także pamięć operacyjna mocno wpływa na wydajność – cztery GB to teraz minimum, gdy pragniemy się cieszyć płynną akcją w grze.