Wyroby biżuteryjne od pradawnych czasów budzuły pożądanie. Już ludzie pierwotni używali kawałki kości, kamienie i skórę zwierząt do robienia oryginalnych ozdób. W czasach starożytnych wykonywano już przepiękne ozdoby z drogocennych surowców. I tak pozostało do dzisiaj, kiedy biżuteria roznieca nasze zmysły. Jednakże w tym rzemiośle nie można mówić o stagnacji. Wręcz przeciwnie, nieustannie wymyślane są nowe, ciekawe techniki, dzięki czemu biżuteria staje się co raz bardziej różnorodna.

Jeśli ktoś obserwuje uważnie modę, może spostrzec, że co pewien czas zjawia się inny motyw przewodni. Parę lat temu zdobiły nas ozdoby w formie rogatych zwierząt, takich jak jelenie, czy jednorożce. Kolczyki w tych kształtach rozchodziły się jak świeże bułeczki. Później przyszła moda na różnego typu sowy. Te nocne zwierzęta stały się synonimem miejskiego stylu. Jeszcze niedawno w dobrym guście było zawieszanie na szyi wąsów. Taki motyw zdominował cały świat mody, w tym również wyroby biżuteryjne – znajdź to o pięknej biżuterii od Sadva.

Autor: Centrum Kultury w Lublinie

Ale nie wszyscy czują potrzebę bezmyślnie podążać za modą. Jeśli pragniemy się odróżniać, powinniśmy zaprojektować swoją biżuterię. Dużo osób właśnie tym zajmuje się na co dzień. W internecie odnajdziemy mnóstwo blogów oraz specjalnych stron, na których ludzie wystawiają własne ozdoby. Jest mnóstwo sposobów wytwarzania biżuterii. Niezwykle modne są naszyjniki wykonywane z filcu.

Czy chcesz może dostać link do strony masaż całościowy, gdzie czekają na Ciebie następne teksty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

Piękną broszkę z tego materiału jesteśmy w stanie bez problemu zrobić własnoręcznie. Będziemy mieć wówczas pewność, że nasza biżuteria będzie niepowtarzalna.

Kolejną, niezwykle popularną w ostatnim czasie, techniką jest z pewnością sutasz. Domaga się ona wyjątkowej zręczności. Wykonując kolczyki sutasz, używamy sznureczki z jedwabiu, które potem układamy w fantazyjne wzory. Możemy je łączyć z takimi dodatkami, jak koraliki, kryształki albo złoto. Biżuteria wykonana tą techniką jest wyjątkowo oryginalna, ale z powodzeniem można zakładać ją również na co dzień – . Choć jest wyjątkowo pracochłonna, warto się natrudzić, aby uzyskać końcowy efekt.