Mamy piękne lato, chodzimy w cienkich, delikatnych sukienkach i japonkach. Słoneczny klimat wszędzie dokoła. Doskonałym dodatkiem do letnich stylizacji może być biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Zwykle ma bardziej filuterny charakter, jest bardziej kolorowa i co najważniejsze – każdy przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju. To głównie odróżnia tego rodzaju ozdoby od tych, które możemy kupić w markowych sieciowych sklepach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się głównie z byle jakim sznurkiem oplecionym dookoła byle jakiego kamienia. Błąd! Wystarczy tylko porozglądać się w sklepach proponujących takie błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, żeby dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niezwykle piękna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z bardzo różnych materiałów –srebra, złota, wielu innych metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale też na przykład akrylowych – które są równie urodziwe, a jednak tańsze – Eko Misz Masz. Zwróćmy na to uwagę, bo biżuteria wykonywana ręcznie nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, albo pary kolczyków, to wiele godzin niezwykle dokładnej pracy. Na początku projekt, rozplanowanie kolorystyki, wielkości, kształtu, w dalszej kolejności dobór materiałów i w końcu sama praca nad stworzeniem tego elementu.

Jeżeli planujemy nabyć dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na detale. Ważne jest aby były dobrze wykończone, możliwie lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – zwykły metal może uczulać, a na pewno nie kupujemy kolczyków dlatego by leżały w pudełku. Zwracajmy także uwagę na miejsca połączenia elementów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegokolwiek uszkodzenia oferuje także naprawę. Warto dowiedzieć się czy naprawy są w cenie. W razie gdy odpadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będzie kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszej biżuterii do idealnego stanu.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co najważniejsze – niepowtarzalna – tykwa zrób z niej miskę, koszyk, bransoletkę lub lampę. Artyści tworzący tego typu ozdoby najczęściej robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą nieznacznie się od siebie różnić, co jedynie dodaje im charakterystycznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na kupienie ręcznie wykonywanej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie solidnie i z dbałością o szczegóły wykonana – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez wiele lat.