Moda to, wbrew powszechnej opinii, pasja nie tylko pań. Też panowie obracają wielką uwagę na to, co na siebie wkładają. Stąd też w poczytnych czasopismach i w sieci można znaleźć dużo poradników, które pozawalają mężczyznom rozpoznać typy sylwetek męskich oraz dobrać odpowiedni strój.

Określenie własnego rodzaju sylwetki jest właściwie kluczem do powodzenia. Jeśli określimy własne zalety oraz wady, będziemy w stanie lepiej działać na tej płaszczyźnie. Jeżeli ciężko jest samodzielnie określić własny typ sylwetki, warto poprosić o pomoc życzliwego kumpla. A jeśli boimy się reakcji kolegów na nasz problem, można zwrócić się do swojej najdroższej. W ostateczności, możemy skierować swe kroki do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ figury, ale dobierze też odpowiednie kolory do naszej karnacji.

Typy figur męskich są prawie takie same jak kobiece. Mamy tu zarówno model A, jak i „jabłuszko”, czyli panowie z większym brzuszkiem. Dodatkowo, jest też „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u pań i „trójkąt”, a więc ideał, do którego dążą mężczyźni. Jest to figura doskonała. Szerokie ramiona, wąskie biodra, zero wystającego brzuszka. I właśnie mężczyźni z taką sylwetką mają łatwo. Są w stanie dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt szerokie ubrania, które ukryją ich wspaniałą sylwetkę.

Reszta mężczyzn musi się skupić na tym, by ukryć własne niedostatki i podkreślić zalety. W najgorszej sytuacji są zapewne panowie o sylwetce „jabłka”. Są to już panowie z nadwagą, stąd też powinniśmy umiejętnie wybierać strój, by dodatkowo nie pogrubić figury. Dopasowana jeansowa kurtka będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba tylko uważać na wzory oraz jasne kolory. Reguła jest zawsze taka sama, że te obszary ciała, z którymi mamy problem, maskujemy ciemnymi, jednolitymi materiałami, bez żadnych upiększeń. Z kolei, „ołówek” powinien unikać ciemnych kolorów jak ognia, ponieważ wyszczuplają one dodatkowo (ciąg dalszy tego materiału> dodatkowe informacje) jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna powinien postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz koszule olymp koszule w jasnych kolorach (zobacz tu).