Zakup nowych butów to często trudne zadanie. Często polega to na przymierzaniu wielu par butów i w efekcie kupnie „pierwszych z brzegu”. Miejsc gdzie można obuwie kupić jest natomiast bardzo dużo. Bardzo dużo zależy oczywiście od tego, jakie buty planuje się kupić.

Nierzadko w innym sklepie nabywa się obuwie do chodzenia na co dzień, a gdzie indziej eleganckie szpilki na specjalne okazje. Pewna grupa ludzi nie patrzy na wygląd butów ani na ich wytrzymałość, a tylko na koszt. Ludzie tacy zapewne kupią buty na targowisku czy w innym tego rodzaju punkcie. Problemem bywa również numeracja butów. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że w innych krajach numery mogą być inne i w czasie nabywania obuwia z zagranicy należy się z tą numeracją zapoznać. Oprócz tego często w sklepach obuwniczych podane numery są różne od rzeczywistości i powinno się określoną parę przymierzyć lub zmierzyć wkładkę, by otrzymać przydatne informacje.

Sklepy z markowymi butami

Dość

buty

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

często odwiedzane są na dzień dzisiejszy sklepy z firmowymi rzeczami, w tym również sklepy obuwnicze . Są to na przykład buty wykonane ze skóry, o wysokiej jakości i równie wysokich cenach. Główną ich zaletą jest jednak to, że są to buty szyte, dzięki temu są w stanie posłużyć długie lata. Ponadto obuwie skórzane jest dużo bardziej komfortowe i przyjemniejsze w używaniu. Istnieje także wiele sklepów, mających w asortymencie odzież zazwyczaj sportową. W miejscach, w których oferowane są takie marki jak Nike czy Adidas, zazwyczaj będą oferowane buty buty zimowe dla dzieci sportowe. Są to buty zarówno do codziennego użytku, jak i do biegania czy ćwiczeń na siłowni.

Kupowanie w sklepach sieciowych

Ogólnie wiele znanych sieciowych sklepów z odzieżą ma w swojej ofercie również buty (). Zazwyczaj jest to jedynie kilka modeli sportowego zazwyczaj obuwia. Z kolei w kwestii sklepów jak na przykład Clarks ten asortyment jest trochę szerszy.

Ogólnie obuwie do kupienia w takich „sieciówkach” zwykle nie jest zbyt solidne. Kupowanie tego rodzaju produktów skutkuje częstymi reklamacjami. W tym miejscu występuje zresztą zaleta nabywania w takich sklepach – w razie konieczności dany towar można reklamować w sklepach w całym kraju. Kupowanie obuwia jest tam jednak zwykle zupełnie nieopłacalne.