Jazz to taki rodzaj muzyki, który obecnie jest nieco w odwrocie. Oczywiście i niegdyś nie było tak, że wszyscy uwielbiali jazz, lecz z pewnością amerykański czy polish jazz były bardziej modne. No cóż, można tak naprawdę powiedzieć, iż jazz ma wielką konkurencję. Skoro na rynku muzycznym powstało dużo więcej gatunków muzycznych, przykładowo rap czy muzyka elektroniczna, to nie może dziwić, że jazzmeni muszą przyzwyczaić się do owej sytuacji. W rozgłośniach radiowych i TV królują inne style, więc jazz pewnie będzie nadal niszową muzyką.

Koncert jazzowy

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nadal melomani mogą wspaniale spędzać czas na słuchaniu bardzo nieprzeciętnego jazzu. Bo weźmy choćby pod uwagę Sylwię Grzeszczak albo Jordi Savall Espana Antigua. Taki człowiek, który uważa, że w ostatnich latach jazz jest w całkowitym odwrocie raczej nie ma racji. Najzwyczajniej w świecie jazz wrócił tam gdzie rozpoczął – do undergroundu. Czyli nadal jazz jest siłą, ale nie jest dla wszystkich. W sumie jazz jest jak gustowne samochody – zatem nie jest dla wszystkich.

Jordi Savall Espana Antigua na Savall Espana Antigua na Chociaż to pewnie niezbyt dobrze trafione określenie - w końcu auta dla nielicznych są z reguły wygórowanym wydatkiem. A ogólnie słuchanie jazzu kosztuje mniej, niźli na ten przykład słuchanie popu. Można zaryzykować twierdzenie, że słuchanie jazzu jest w sumie darmowe. I wcale nie chodzi o kradzież muzyki. Przecież na Youtube wszyscy zainteresowani mają okazję odsłuchać niemal każdą piosenkę. A gdy w rachubę wchodzą znane <a href="http://kabaretranczo.com.pl/historia-polskiego-kabaretu/">znane polskie kabarety</a> utwory, to jakby nie patrzeć wybór jest najzwyczajniej nieograniczony.</div>
<p><!--entry--><!--pagebreak--></p>
<div style="text-align:justify">Są również rozgłośnie radiowe, które nastawiły się na jazz, w tym również polish jazz (więcej tutaj ). Głównie mowa o stacjach działających w Sieci. Wiele stacji zostało otworzonych przez Polaków, lecz w dobie nieograniczonego dostępu do zagranicznej części Internetu, nie ma żadnego problemu z tym by w domu czy pracy słuchać francuskich czy amerykańskich rozgłośni. Na koniec artykułu warto jeszcze wspomnieć, że fantastyczną piosenkarką jest polska Sylwia Grzeszczak. Prawda jest taka, iż Sylwia Grzeszczak i jej album Komponując siebie to niemalże dzieło [TAG=sztuka’ title=’Jordi Savall Espana Antigua’ style=’margin:4px;’/></p>
<div class=
Autor: music2020
Źródło: http://www.flickr.com

. To fantastyczne, że funkcjonują młode piosenkarki po których widać, iż śpiewają, ponieważ uwielbiają muzykę, a nie blichtr i kasę. A to nie jest takie często spotykane w obecnym świecie.