Kamienie szlachetne od wieków są obiektem pożądania niejednej osoby. Były i w dalszym ciągu są one zakładane w charakterze biżuterii, lecz dużo ludzi traktuje je także jako doskonałą lokatę kapitału. Poza tym dla niektórych kamienie szlachetne są także źródłem mocy i niezwykłych właściwości, dzięki czemu ich popularność jest jeszcze większa. Obecnie popularnych jest sporo najróżniejszych kamieni szlachetnych, w tym najbardziej cenne z nich, czyli szafiry, rubiny i diamenty.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Szeroko wykorzystuje się je w jubilerstwie, przy wytwarzaniu kolczyków, pierścionków i innej biżuterii. Niekiedy w pierwszej chwili są trudno rozpoznawalne i nie są podobne do pięknych, błyszczących kamieni spotykanych u jubilerów, dopiero po odpowiedniej obróbce ukazuje się ich cała uroda – a możliwości na ich obrobienie jest naprawdę sporo, o czym przekonać się można przeglądając ofertę różnych jubilerskich firm. Kamienie szlachetne mogą też być doskonałą formą inwestycji, choć aby w nie inwestować należy mieć dużo wiedzy i nie bać się ryzyka, które będzie się z tym wiązało. Sprawdź: .

Jednym z bardziej cenionych kamieni szlachetnych jest ametyst, lubiany szczególnie za swoją piękną, fioletową barwę, jaką zawdzięcza niewielkiej domieszce glinu i żelaza. Jego złoża pojawiają się w wielu krajach na świecie, w tym także można spotkać go można w niewielkich ilościach w Polsce. biżuteria z ametystem to ceniony kamień pośród jubilerów, a wyroby oparte na właśnie tym kamieniu charakteryzują się przepiękną urodą, a tym samym zainteresowaniem kobiet ceniących niepowtarzalny styl oraz oryginalność. Z kolei oliwin jest kamieniem, którego barwa jest najczęściej zielona, chociaż trafiają się również inne odcienie, nawet dochodzące do czerni. Więcej dla zainteresowanych tematem: kliknij tutaj.

piękny duży szmaragd

Autor: greyloch
Źródło: http://www.flickr.com

Ten kamień również jest dość często wykorzystywany w jubilerstwie, występuje on w kilku krajach na świecie, a jedne z najpiękniejszych okazów można znaleźć na Dolnym Śląsku. W przyrodzie istnieje parę odmian oliwinów, różniących się właściwościami oraz składem chemicznym, z tego też powodu zastosowanie ich jest dość duże, w zależności od tego, którą odmianę prezentują.