Kobiety lubią mieć przy sobie wszystkie drobiazgi, których często używają. Asortyment posiadanych dóbr jest uzależniony od temperamentu dwudziestolatki, a niekiedy od zawodu, który wykonuje.

elegancka kobieta

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

W rezultacie damskie torby są aż po zamek wypełnione zarówno tuszami do rzęs, jak i nawet śrubokrętami (tego typu sprzęty będą w każdym przypadku miały na podorędziu panie pracujące w branży informatycznej). Kompletnie odmienne rzeczy znajdziemy w podręcznej torebce np. lista artykułów kobiety interesu, która właśnie udaje się na bardzo ważne spotkanie zorganizowane w Warszawie.

Aktówki damskie bywają najlepszymi torebkami, jakie wypada zabrać ze sobą na business meeting. Są one tak zaprojektowane, żeby pomieścić większą liczbę zaświadczeń i uchronić je przed podziurawieniem. Dzięki przegródkom możliwe jest posortowanie poszczególnych kartek albo skoroszytów, co niezwykle upraszcza ich wyciąganie w czasie spotkania biznesowego.

Trwałe aktówki damskie są zazwyczaj wyprodukowane ze skóry naturalnej. Wyłącznie taki materiał gwarantuje długi czas użytkowania torebki, możliwe defekty zawsze można reklamować. Zresztą oszczędzanie w sprawach biznesowych jest raczej mało opłacalne. Jeżeli na zjeździe pojawia się też inne panie, to bardzo szybko zauważą bubel. I być może postawią sobie pytanie, czy tak reprezentowana firma będzie dobrym partnerem w interesach.

Aktówki damskie, nawet te zabierane na kluczowe spotkania ze wspólnikami, nigdy nie bywają odrębnym elementem kobiecego wizerunku. Każda przełożona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nawet do ubogo wyglądającej aktówki należy dobrać odpowiednie dodatki. Najbezpieczniejszym kolorem bywa czerń, która nawiasem mówiąc, pasuje przecież do każdej garsonki.

sprawdź teraz

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Ciemna barwa torby świetnie będzie się harmonizować z butami w tym samym kolorze – ważny jest fakt, żeby na spotkania biznesowe nie wzuwać szpilek, czyli butów na niebotycznym i cienkim obcasie. Jeśli konferencja odbywa się w letnich miesiącach, to nawet w czasie potężnych upałów nie wolno zapomnieć o obowiązkowych rajstopach. O biznesowym dress code można byłoby długo rozprawiać, w tym momencie istotne jest to, że aktówka wypełniona formularzami i pozostałymi dokumentami, staje się swego rodzaju wizytówką każdej kobiety biznesu.