Muzyka rockowa przez długi czas od momentu jej powstania bardzo się przeistoczyła i nieustannie podlega zmianom. Od zawsze jednakże dzieliło się ją na mnóstwo różnych subgatunków, które różniły się między sobą mniej lub bardziej. Dzisiaj hasło rock, jest niezwykle szerokie i zawiera w sobie o wiele bardziej odległe od siebie style muzyczne.

Fani tradycyjnego rocka, nierzadko nadal nie chcą się pogodzić z faktem, że nazwa ta jest używana przez grupy, które wydają się nie mieć nic wspólnego z gitarowym brzmieniem. Teraz typowe dla rocka gitary są nierzadko zamieniane na elektroniczne brzmienia wytworzone przy pomocy komputerów, które jednak przyciągają dużą liczbę słuchaczy.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z takich zespołów, który próbuje połączyć w swej muzyce mocniejsze brzmienie ze współczesnymi stylami, jest zapewne Muse.

Jeśli opublikowane tu wiadomości dają Ci do myślenia, to oprócz tego zerknij na omówienie (https://ocelio.pl/pl/c/Mieszanki-do-wypieku-pieczywa/70), które zobaczysz, gdy klikniesz ten odnośnik.

Tenże wywodzący się z Wielkiej Brytanii zespół grający od niemal dwóch dekad, ciągle zaskakuje swoich słuchaczy nowymi pomysłami i niekonwencjonalnymi połączeniami. Sporo osób docenia Muse również za ich jedyne w swym rodzaju koncerty, które zachwycają ogromną energią członków zespołu. Spośród sześciu stworzonych do dzisiaj albumów, najpopularniejsze stały się dwa ostatnie. Przyniosły im one nie tylko sławę na całym świecie, lecz również bardzo dużo nagród oraz szacunek w branży muzycznej. Przykład Muse doskonale prezentuje przemiany w muzyce rockowej, która już zapewne nieodwracalnie uległa podziałowi na grupy hołdujące tradycyjnemu graniu oraz te poszukujące nowych rozwiązań.

Wśród zespołów znajdujących się w tej pierwszej grupie, z pewnością odznacza się Coma. Tym razem zespół wywodzący się z Polski, który niemal z dnia na dzień zachwycił swym ciężkim graniem wiele tysięcy entuzjastów tradycyjnego rocka.

Zespół Coma zaczął działać już w 1998 roku, ale ich pierwszy album usłyszeliśmy dopiero kilka lat później. Bardzo istotnym i niesamowicie specyficznym elementem brzmienia zespołu jest wokal, który zwraca uwagę fanów. Zespół Coma pozyskał poparcie nie tylko wielbicieli ale również innych muzyków, przez co stał się posiadaczem wielu ważnych nagród. Co ciekawe w ostatnim czasie grupie udało się również stworzyć album anglojęzyczny, co tylko potwierdza jego klasę.