Czasy gdy w sklepach z artykułami zoologicznymi zaopatrywaliśmy się tylko w pokarm dla czworonogów i akcesoria dla gryzoni lub artykuły wędkarskie już dawno jest za nami. Nowocześni posiadacze pupili – psa, kota, chomików czy zeberek i żółwi są o wiele bardziej wymagający. Ozdoby zamiast szelek, fikuśne drapaki, transportery wyglądające jak małe domki czy posłania imitujące nasze łóżka to jedynie czubek góry lodowej zoologicznego wyposażenia.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Aby trafić w gusta najbardziej wymagających właścicieli czworonożnych i dwunożnych stworzeń sklepy zoologiczne stale zwiększają swój asortyment, ku utrapieniu niezdecydowanych i niezorientowanych osób.

Wrażliwy brzuszek czy senior z problemami ze strony układu moczowego?Wchodząc do nowoczesnego sklepu z artykułami zoologicznymi nawet wybór kuwety dla kota czy obroży nie będzie prosty – polecana propozycja sklepu terrarystycznego. Spowodowane jest to bardzo bogatym wyposażeniem – karmy dla psów czy kotów uzależnione są nie tylko od rasy zwierzęcia ale również od jego wieku, kondycji fizycznej, płci a nawet indywidualnych upodobań smakowych, i tak oto, mamy do wyboru karmy dla wrażliwych żołądków – z lekkostrawnymi gotowanymi na parze kawałkami mięsa albo dziczyznę czy jagnięcinę dla wybrednych podniebień.

Jeśli masz chęć zgłębić więcej szczegółów na przedstawiony tu temat, to użyj serwisu zamieszczonych w podobnym materiale.

Specjalistyczne karmy nie pełnią tylko funkcji żywieniowych ale także zapobiegają chorobom i dostarczają potrzebnych substancji odżywczych, dobranych do potrzeb naszych podopiecznych, ich wieku i stanu zdrowia. Każdy zwierzęcy łasuch znajdzie coś dla siebie. Więcej: tu

Wyprawa z pupilem – o czym musimy wiedzieć?Planując wyjazd z naszym zwierzakiem okazuje się często, że musimy wziąć ze sobą nie mniej artykułów niż dla nas samych czy naszych dzieci – miseczki, legowiska, gryzaki i pokarm to tylko cześć tego, czego potrzebujemy w podróży. Kluczowym elementem podróży będzie to, w czym pupil ma podróżować. Właściciele psów nie muszą się nad transporterem zastanawiać, ale nasze koty, dla bezpieczeństwa swojego i naszego muszą zostać umieszczone w specjalnym transporterze. Dobry transporter dla kota zagwarantuje mu dostateczną ilość miejsca i będzie miał wbudowane miseczki z woda i karmą. W przypadku kotów powinniśmy pamiętać także o zapewnieniu im miejsca do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Kuweta dla kota może być zabudowana z ruchomym wejściem lub odkryta. Wybór zależy od zasobności naszego portfela i upodobań pupila. Polecane produkty – dowiedz się więcej o matach grzewczych.

Miłośnicy morskich stworzeń i akwarystyki.Dla zwolenników rybek, krabów, żółwi i podwodnych światów sklepy bogate są w akwarystyczny asortyment. Monumentalne akwaria z tropikalnymi stworzeniami i roślinnością kuszą z wystawy. Jeżeli zaliczamy się do fanów wodnych stworzeń i chcemy posiadać coś oryginalnego w ogródku to oczko wodne z folii będzie doskonałym sposobem. Dużo więcej w tym temacie: na tym blogu

Decydując się na posiadanie pupila musimy wziąć pod uwagę co będzie nam potrzebne, aby zapewnić mu optymalne warunki. Należy jednak pamiętać, iż nawet najlepsza kuweta czy najdroższa karma przysmaki dla psa nie zastąpi mu naszej uwagi, opieki i uczucia.