Dużymi krokami zbliża się wiosna, cierpliwie wyczekiwana przez dni całkowicie wypełnione zimnem i sypiącym białym puchem. Jest to czas, jaki daje nadzieję, ulgę i pozwala nareszcie nie pamiętać o trudach przedzierania się przez zaspy, usterkach w autach i epidemii chorób. No a do tego wreszcie rozbudzą się krzaki i kwiaty, poczną tu i tam śpiewać ptaszki, a niebawem nie trzeba będzie nosić nakrycia głowy by nie zachorować. Da się wreszcie pokazać nieco ciała…

I tu u niektórych mogą zaczynać się obawy. Niektórzy pracowali w czasie zimy, nawet w mrozy i ciągłe zawieje dbając o stan ciała – tak zostali wychowani lub sami nauczyli się na własnych błędach w poprzednich latach – lecz istnieją i ci, co z podstępnego lenistwa albo czasowej, sezonowej chandry nie mogli zrobić niczego, co w tej chwili zaowocowałoby sylwetką i wydolnością. A jest wiosna, potem lato, wypady na plażę, a kto wie, może również wakacyjne podrywy, wypady z partnerką lub partnerem, wiele atrakcji. Należy jednak sobie w temacie pomóc, choć czasu coraz mniej.

SPORT SHOP

Źródło: Sport-shop.pl

Najprostszym, dość wydajnym i ekonomicznym sposobem na odzyskanie odrobiny zdrowia, satysfakcji, oraz kilku zupełnie praktycznych korzyści, może być rower, wynalazek znany od bardzo dawna, dzisiaj będący w pełni chwały i wciąż zyskujący na powszechności. Wszelkiego rodzaju rowery górskie, rowery wyczynowe, rowery miejskie pozwalają na satysfakcjonującą aktywność, poznanie własnego miasta od odrobinę innej strony niż dotychczas, nieskomplikowany transport niewielkich zakupów i pozostałych rzeczy w plecaku czy sakwach, i wreszcie to, co ciekawi wielu najbardziej: polepszenie wydolności tlenowej, zrzucenie w niedługim czasie kilku nadmiarowych kilogramów, jakie w czasie zimy narosły w okolicach talii, wyrzeźbienie miłej dla oka muskulatury. Chociaż na rowerze ćwiczą się przede wszystkim nogi i to one najszybciej zyskają w cudzych oczach, generalna zawartość tkanki tłuszczowej w ciele szybko spadnie, a na tym zyska cała sylwetka, jeśli przez kilka miesięcy nie będziemy próżnować.

W dowolnym dużym i małym mieście istnieje z pewnością sklep z rowerami z prawdziwego zdarzenia. Są w nich osiągalne polskie i zagraniczne rowery takich marek jak B-Twin, Merida, Giant i kilka innych. W asortymencie znajdzie się także wskazana na wiosenną, nieraz zmienną pogodę odzież rowerowa (*tutaj link do oferty).