Na świecie jest bardzo wiele różnych sportów i nieustannie powstają nowe. W grupie sportów drużynowych z pewnością najpopularniejszą dyscypliną w skali świata jest piłka nożna. Popularność tego sportu w większości przypadków objawia się oglądaniem meczów w telewizji, niektórzy jednak decydują się na granie w piłkę nożną we własnym zakresie. Zwykle w piłkę nożną dla własnej przyjemności grają najmłodsi i młodzi chłopcy, zwłaszcza że na zajęciach wychowania fizycznego w szkole piłka nożna nagminnie się pojawia. Wiele dzieci marzy wówczas o karierze zawodnika piłki nożnej. Jak we wszystkich innych dyscyplinach, również w piłce nożnej istnieją typowe dla niej elementy ubioru. Spodenki piłkarskie różnią się od tych, w jakich gra się w koszykówkę czy inne sporty. Części stroju piłkarskiego ewoluowały przez lata.

Buty

piłkarzyki

Źródło: http://www.vivafitness.pl/
W piłce nożnej obuwie ma ogromnie znaczącą rolę. Musi nie tylko zapewniać zawodnikowi właściwą przyczepność do murawy, ale również pozwolić mu kopnąć piłkę z właściwa siłą. Do tych zadań wyprodukowano korki, czyli buty sportowe z typowymi kolcami na podeszwie. Korki piłkarskie także przeszły ewolucję, korki, z początku gumowe, stanowiły integralną część buta (lanki). W kolejnych latach stworzono tak zwane wkręty, a więc obuwie z metalowymi korkami wkręcanymi w podeszwę, które szybko uległy rozpowszechnieniu jako profesjonalne obuwie do piłki nożnej.

Spodenki, ochraniaczePodobnie jak wszystkie pozostałe części odzieży, również spodenki muszą być dopasowane dokładnie do potrzeb zawodnika.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz sprawdź, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Odzywka-bialkowa_Koncentraty-2382.html) swego wpisu!

Spodenki – poprzednia strona – dla piłkarzy wykonane są z charakterystycznego przepuszczającego powietrze materiału. Na boisku do piłki nożnej innym bardzo istotnym przedmiotem są ochraniacze. Ochraniacze piłkarskie mają za zadanie chronić nogi zawodnika przed różnorodnymi urazami, zwykle przed następstwami kopnięć i wślizgów innych zawodników. Najlepiej jest nabywać produkty markowe, gdyż jest wtedy większa szansa, że zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas gry. W tym wypadku wyższa cena często faktycznie związana jest z jakością. Dzięki ochraniaczom zawodowym i początkującym zawodnikom udaje się uniknąć niebezpiecznych urazów.