Oglądanie filmów to z pewnością jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu. Człowiek wycieńczony, zmęczony po ciężkim dniu pracy albo innych codziennych zajęciach, ma potrzebę oderwania się od rzeczywistości i uciec właśnie w świat wymyślony przez reżysera. Widz wybiera różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na nowy film, ukrycie się w domowym zaciszu przed laptopem lub projekcja w większym gronie przed kinem domowym z wielkim telewizorem. Właściwie cel i tak zawsze jest ten sam – relaks.

Ale relaks przed ekranem postrzegany jest w różny sposób.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, bez ociągania przeczytaj jeszcze inne warte zerknięcia (https://dominikkania.pl/) wpisy – z pewnością także Cię zaintrygują.

Wszystko zależy od tego które gatunki filmowe widza interesują najbardziej. Jeżeli jest to komedia romantyczna

aktor komediowy

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com

to rzecz jasna, że relaksem będzie oglądanie przygody i miłości z happy endem. Jeśli widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji >*dalej< to dla niego świetnie jest wtedy gdy na ekranie widzi pościg za pościgiem w tle tysięcy wystrzałów z różnej broni palnej. Natomiast inny widz chce cieszyć się filmami takimi jak horrory i wtedy dla niego radością jest gdy na ekranie krew się leje nader często a gęsia skórka nie odpuszcza do samego końca. Kolejnych przykładów na odpoczynek przed ekranem można by mnożyć bardzo długo. Każdy widz będzie go postrzegał inaczej, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie pojąć. Bo jak mogą porozumieć się amatorzy filmów obyczajowych z tymi od krwawych horrorów? Może być trudno, nawet jeśli każda z nich ma po worku argumentów na swoją teorię spędzania wolnego czasu. Kolejnym wyznacznikiem jest produkcja filmu czyli państwo w którym film powstał. Nie jest zagadką, że filmy amerykańskie są najchętniej oglądane w naszym kraju.

aktor Brad Pitt

Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jest i część osób, które lubią na przykład filmy angielskie, rodzime filmy polskie, filmy niemieckie >Hitosfera<, filmy japońskie czy na przykład filmy francuskie. Wszystkie te kraje mają swoje lepsze i gorsze filmy co jest co jest naturalne, jednak warto poszukać tych najwybitniejszych a najwygodniej jest to zrobić w jakimś portalu filmowym. Często jest tak, że widzowie lubią rozmowy na temat filmów. Duża część z nich uznaje się za wybitnych znawców, więc dyskusja o filmach często jest pełna emocji jeżeli spotkają się osoby o innych poglądach. Dyskusje na temat filmów mogą być prowadzone nie tylko na żywo, ale także rzecz jasna w sieci. Wiele portali, witryn, blogów, for oraz grup dyskusyjnych powstało właśnie po to by maniacy kina wszelkiego, mieli szansę wypowiedzieć się o każdej porze doby.

Serwisy o tej tematyce pozwalają na recenzje filmowe każdemu kto tylko ma potrzebę dzielenia się swoim zdaniem. Dodatkowo obejrzanym filmom można stawiać oceny według własnego uznania. Te rankingi są pomocne dla widzów, którzy stoją przed problemem wyboru filmu na niedzielę. Wchodząc na portal poświęcony recenzjom filmowym staje się to prostsze i wygodniejsze. Jednak ostatecznie filmomaniak i tak powinien wyrobić swoje własne zdanie na temat produkcji, a nie tylko kierować się opinią innych.