Wiosna zbliża się nieubłaganie należy zatroszczyć się o powrót do formy sprzed zimowego lenistwa. Kiedy nie masz czasu chodzić na fitness, spraw sobie własną siłownię w mieszkaniu. Ćwicz, kiedy masz ochotę i jak długo chcesz, nie przejmując się czasem otwarcia klubów. Bądź swoim własnym trenerem i zamiast wylewać siódme poty w dusznych salach, odnajdź odrobinę przyjemności w samodzielnym treningu.

Autor: iStock.com

Jak to zrobić? Nic bardziej prostego. Wystarczy kupić parę urządzeń, które w przeciwieństwie do sprzętów na siłowni, będą ćwiczyły kompleksowo całe ciało. Idealnym przyrządem może zostać orbiterek magnetyczny. Od pewnego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością, ponieważ jest łatwy w obsłudze i łączy w sobie zalety ćwiczeń na kilku sprzętach za jednym zamachem. Dodatkowo pozwala osiągnąć zamierzone efekty takie jak utrata wagi, w krótkim okresie czasu. Większość orbiterków wszystkie orbiterki posiadają komputer, dzięki któremu osoba ćwicząca może kontrolować parametry takie jak dystans, ilość spalonych kalorii. Orbiterek jest także korzystny dla zdrowia – nie obciąża stawów.

Autor: Sport-shop.pl

W zależności od potrzeb można wybrać na nim indywidualny rodzaj treningu. Do jego pozytywnych aspektów można wymienić: poprawę muskulatury ciała, wyrzeźbienie dolnych i górnych partii, ujędrnienie ciała oraz zwiększenie wydajności oddechowej. Orbiterek cena, to kwestia, która nie powinna nas zniechęcić. Przyzwoite urządzenie jesteśmy w stanie kupić już za 700zł. Te droższe to wydatek rzędu orbiterek nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych, to statystyki wskazują, że głównie korzystają z niego kobiety.

Dla facetów również mamy propozycję: atlas do siłowni. Jest to typowe urządzenie, które pomaga zwiększyć takie mięśnie jak: mięśnie grzbietu, pośladki, bicepsy. Decydując się na taki sprzęt, należy wziąć pod uwagę, że zajmuje trochę powierzchni, stąd najlepiej byłoby żeby można go było złożyć. Atlas w domowej siłowni to wydatek 1200zł. Spory, ale sadząc po efektach – wyrzeźbione ciało, to całkiem mądrze zainwestowane pieniądze.

Ruch to zdrowie. Powiedzenie stare jak świat, ale jakże na czasie. Zatem do ćwiczeń drogie panie i drodzy panowanie, aby w te wakacje prezentować nad wodą nie tylko opalone, ale wygimnastykowane nogi.