Stopy są niezwykle czułym miejscem w ciele człowieka, dlatego też wymagają dokładnej troski i ochrony. Po prawdzie ciało ludzkie przystosowuje się do warunków, w jakich człowiek żyje bardzo szybko – np. przez stworzenie niezwykle grubej warstwy skóry w momencie, w którym nasze stopy mają kontakt z ziemią bez zewnętrznej ochrony – jednakże warto dbać o dobrą ochronę dla swoich stóp.

półbuty

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann

Teraz dobrej jakości obuwie jesteśmy w stanie kupić na każdym rogu i w każdej galerii handlowej. Sklepów obuwniczych jest niezwykle dużo. Ilość rożnych typów obuwia jest ogromna – sandały, szpilki, glany – niejeden z nas odnajdzie coś dla siebie. Firm trudniących się wyrobem obuwia również nie brakuje, w końcu prawie każdy z nas kojarzy takie marki jak New Balance czy Nike. W jaki sposób w takim razie z z tak dużej liczby informacji dobrać dla siebie pasujące buty?

Rozmiar buta to nie wszystko.
Nie tylko rozmiar buta liczy się przy doborze odpowiednich butów.

To niezwykle użyteczna strona (http://crossjeans.pl/on/buty) omawiająca podnoszone w niniejszym artykule tematy, więc kliknij tutaj, aby również ją zgłębić.

W grę wchodzi również wiele innych czynników, takich jak: profil stopy, od jakiego może zależeć dobór wkładki do butów. Niektóre sklepy z butami, np. Sklep maja w ofercie darmową pomoc w wyborze butów. W ten sposób, jak się to dzieje w znanych butikach sportowych, nasza stopa wymierzona jest wzdłuż i wszerz, badany jest również profil naszego podbicia. Tego typu dobieranie butów jest wskazane niezależnie od tego, czy dobieramy tenisówki czy botki GOLA zawsze wspomoże nas w dobraniu pasującego obuwia.

buty damskie

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Czemu jest to takie ważne?
Obuwie nie dobrze spasowane z naszą stopą będą powodować nieprzyjemne dla człowieka konsekwencje. N.p, buty zbyt małe będą nas uciskać i obcierać, co będzie niosło za sobą nie tylko ogromny dyskomfort, ale przy dłuższym występowaniu tego nieprzyjemnego zjawiska będziemy mogli doświadczyć deformacji stopy, a to już zalicza się do wizyty u chirurga. Dlatego też tak ważne jest wybranie sobie dobrego obuwia. Musimy zwracać na to uwagę nie tylko w momencie, w jakim wybieramy sandały reebok, bo każde, również najbardziej ascetyczne buty, jeżeli są źle dobrane, mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie –