Zima jest szczególną porą, w której ze względu na mróz oraz silny wiatr trzeba zatroszczyć się o swój komfort i zdrowie. Niezbędny jest właściwy ubiór, zapewniający ochronę przed zimnem i wilgoci. Od tego zależy bowiem zdrowie i dobry nastrój w tym czasie. Grube kurtki, futra i płaszcze stanowią typowy widok. Tak samo jak w innych porach roku, również w zimie ubrania podlegają różnorodnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie „na topie” są inne materiały, dodatki i kolory. Niektóre z trendów z minionych lat obecnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, odświeżonych wersjach. Wpisując w wyszukiwarkę „moda zima 2013” otrzymuje się dużą liczbę podpowiedzi odnośnie dzisiejszych trendów.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus

Okrycia wierzchnieW minionych sezonach obserwowało się dużo zmian w kwestii modnych zimowych okryć wierzchnich. Trendy zima 2013 obejmują natomiast konkretne pomysły. Przede wszystkim obecnie kładzie się nacisk na komfort i ciepło. Jeszcze w sezonie poprzednim modne były damskie płaszcze materiałowe, raczej niezbyt długie, a z uwagi na materiał – raczej cienkie i nie izolujące od wilgoci. Ich częstą wadą był także brak kaptura, który w porze zimowej nierzadko staje się niezbędny, szczególnie dla kobiet, które nie noszą czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego

Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

Na ulicach miast oraz w sklepach odzieżowych królują aktualnie długie płaszcze puchowe, najczęściej posiadające pasek w talii. Dostępne są różne wersje kolorystyczne, choć standardowa czerń zdecydowanie przeważa. Płaszcze te zawsze mają kaptur i są bardzo grube. Nierzadko również mają gruby kołnierz, który może być wykorzystywany jako szalik.

Buty oraz dodatkiObecnie modne i chętnie kupowane są buty na koturnach. Nierzadko mają części wykonane z futra, są ciepłe i nierzadko wiązane. Surowce to skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę również podlegają zmianom mody. Obecnie modne są szaliki w formie tak zwanych kominów, które można okręcić wokół szyi kilka razy, jak również założyć na głowę. Zwiększającą się popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z futra, czyli czapki w kształcie głów zwierząt, rękawiczki futrzane, obramowania kapturów.

Jeśli nie chcesz, by uciekły Ci inne podobne informacje odnoszące się do zaprezentowanego na tej stronie tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://galerialucznik.pl/pl/menu/przybory-do-szycia/nici/nici-do-overlockow-694.html).

Bardzo chętnie kobiety zastępują czapki nausznikami, które również często są futrzane.

Źródło: Kraina Stylu