Piękny świat towarów z filcu

Filc to błędnie pomijany materiał. Charakteryzuje się on dużą praktycznością – da się tworzyć m.in. buty, ścierki do myciaoczyszczania i ozdoby z filcu. Filc idealnie nadaje się do mycia wszelkiego typu szklanych rzeczy. Jeżeli chcesz posiadać ścierkę, która dobrze oczyści okulary z smug, zdecyduj się na wyrób filcowy. Identycznie jest w przypadku cennych obiektywów aparatów lustrzankowych – każdy dobry operator takiego aparatu pamięta, że najlepiej przecierać soczewki szmatką z filcu.

Biżuteria artystyczna – zróbmy ją sami!

Wyroby biżuteryjne od pradawnych czasów budzuły pożądanie. Już ludzie w czasach prehistorycznych wykorzystywali kawałki kości, kamienie i zwierzęcą skórę do wytwarzania oryginalnych ozdób. W starożytności wytwarzano już niezwykle kunsztowne wyroby z kosztownych minerałów. I tak zostało do dzisiaj, kiedy biżuteria podnieca nasze zmysły. Jednakże w tym rzemiośle nie można mówić o zastoju. Wręcz odwrotnie, nieustannie wymyślane są nowe, oryginalne techniki, dzięki czemu biżuteria jest co raz bardziej bogata.

Uwaga! Skórzane rękawy nadal są trendy

Wstawki z eko-skóry i skóry to trend, który bez względnie pokochały miliony kobiet. Trzeba dodać, że tego typu ozdoby nie są kojarzone już tylko z punckowo-rockowym wizerunkiem, ale można je już spotkać nawet w ciuchach przeznaczonych na wyjątkowe wyjścia czy po prostu do pracy. Jeszcze nie tak dawno chodzenie po ulicach gustem. Posiadaczka tego typu odzieży, albo była osobą o nader ekstrawaganckim stylu, albo w jej domowym garażu zaparkowany był motocykl.

Biżuteria na walentynki

Walentynki to idealna okazja do tego, by ubrać strój i dodatki, na które zapewne nie zdecydowalibyśmy się inny dzień roku. Masowe święto, kojarzone w głównej mierze z sercami i czerwonym kolorem sprawia, że można się odważyć na więcej oraz potraktować nasz wygląd mniej poważnie. Kolejny już rok, można zaobserwować coraz zuchwalszą modę na wymyślne stroje i ozdoby walentynkowe.

Wyroby z kamieni półszlachetnych do kupienia w internecie

Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i lubiane na całym świecie od wieków. W początkowym stadium ich wartość upatrywano jedynie w kwestiach estetycznych, czyli krystalicznym kształcie i blasku. Te cechy też zadecydowały o tym, że z kamieni szlachetnych zaczęto wyrabiać ozdoby. Kamienie te jednak to nie tylko piękno i połysk, ale także wiele praktycznych właściwości.