Rozrywka

Czy jest prawdopodobieństwo, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podniosą skalę czytelnictwa?

czytnik e-booków Kindle
Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się towarem na zachodzie. Stopniowo wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków szczególnie w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dodanych do różnorakich programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na wiadomości, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego wiele zalet takiej formy książki do których wiodącą jest niski koszt produkcji.
0 November 06, 2014

Kilka ciekawych wieści na temat pracy introligatora i powstawania książek

książki
Autor: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Książka to element życia codziennego dużej liczby osób. W obecnych czasach coraz częściej standardowa książka wypierana jest przez innowacyjne elementy. Narodziła się również książka w wersji elektronicznej, która do jakiegoś stopnia zastąpiła już jej standardową, papierową postać. Skala tego procesu nie jest jednak tak wielka, jak myślą niektóre osoby. Także aktualnie jest wielu ludzi, dla których najważniejszą wartością jest książka papierowa, będącym fizycznym nośnikiem. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak złożonym procesem jest wyprodukowanie zwykłej książki.
0 May 28, 2014

Warto zwrócić uwagę na niemałą bazę propozycji książkowych

książki
Autor: Dani_vr
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomite propozycje szczególnie poczytnych autorów odnaleźć możemy na rynku książkowych bezproblemowo. Niewysokie ceny są zachęcające zarówno dla czytających systematycznie, jak i tych czytających z doskoku. Bezgraniczny wybór tylko doskonale dopracowanych propozycji przekłada się na ogromne zainteresowanie na rynku. Spośród proponowanych przez księgarnie ofert korzystać można bezgraniczne. Zrównoważone ceny w połączeniu ze znakomicie dopracowanymi zestawami pokazują, jak szerokie możliwości wyboru są nam proponowane.
0 April 18, 2014

Entuzjaści jazzu nie mają powodów do narzekania na deficyt talentów w tym nurcie

Koncert jazzowy
Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com
Jazz to taki rodzaj muzyki, który w dzisiejszych czasach jest nieco w odwrocie. Oczywiście i niegdyś nie było tak, że autentycznie wszyscy zasłuchiwali się w jazzie, lecz niewątpliwie amerykański bądź polish jazz były powszechniejsze. No cóż, można tak naprawdę rzec, iż jazz ma wielką konkurencję. Jeżeli na rynku powstało sporo więcej gatunków muzycznych, np. reggae albo electro, to nie powinno zdziwić, że jazzmeni powinni przyzwyczaić się do tej sytuacji. W stacjach radiowych i w TV królują zgoła odmienne style, a więc jazz zapewne będzie w dalszym ciągu bardzo niszową muzyką.
0 January 22, 2014

Jakie koncerty będą mieć miejsce w Łodzi i w Warszawie?

występ na żywo
Autor: Sheila Herman
Źródło: http://www.flickr.com
Radości fanom muzyki rożnego typu nie będzie końca, gdy przyjrzą się ofertom koncertów na teraźniejszy oraz kolejny rok w największych miastach naszego kraju. Organizowane często koncerty w Warszawie obejmują nie jedynie promowanie naszych lokalnych gwiazd, ale też gwiazd ze światowej czołówki. Wśród nich na pewno nie braknie Woodkida, który zagra już siódmego grudnia na Arenie Ursynów w Warszawie. Kora, Vavamuffin i Coma to klasyka polskiej muzyki w najlepszym wydaniu, natomiast koncerty tych grup odbędą się w Sali Kongresowej oraz w warszawskiej Stodole.
0 December 18, 2013

Sylwester poza domem

Autor: www.babymama.pl
To już ostatnia chwila, by zabukować wyjazdowe uczczenie ostatniego dnia roku 2012. Przeważający odsetek hoteli ma już zarezerwowane noclegi, jednak jeśli mocno przekopie się anonse w cyberprzestrzeni, bez wątpienia znajdzie się jeszcze parę możliwości. Możesz sprawdzić to w od razu. Na przykład jeśli chcesz wykupić pokoje w Małopolsce, do wyszukiwarki wpisz sformułowanie „hotel okolice Krakowa 31.12”.
0 October 16, 2013

Dlaczego warto przeczytać recenzję filmu przed jego odbiorem?

aktor
Autor: Tabercil
Źródło: http://www.flickr.com
Znane generalnie pisanie recenzji po obejrzanym filmie może być w charakterze tak pozytywnym – jeśli widz był zadowolony z seansu i jeśli film spełniał istotne dla recenzującego wymagania, jak i negatywnym, krytycznym. Nie wszystkie recenzje filmowe powinny być specjalistyczne, ponieważ znaczące są wrażenia i szczerość odbiorców. Wyraz pochodzący z języka łacińskiego – recensio – znaczy spis ludności czy też przegląd, dlatego można przyjąć, że recenzja jest swoistym rodzajem przeglądu, podsumowania konkretnego filmu.
0 October 09, 2013

Rock ciągle żywy

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/
Muzyka rockowa od zawsze przyciąga mnóstwo fanów, którzy zwykle pozostają oddani temu gatunkowi na wiele lat. Co interesujące mimo zmian jakie miały miejsce w muzyce rockowej na przestrzeni tych lat, ciągle niezmienną popularnością cieszą się grupy, które zaczynały nawet kilka dekad temu. Na rynku muzycznym pojawiają się grupy określające się statusem rockowych, jednak trzeba przyznać, iż niejednokrotne używanie elektronicznych brzmień obok czy też zamiast gitar, nie można nazwać tradycyjną muzyką rockową.
0 October 09, 2013

Rockowe brzmienie cieszy się nadal sporym zainteresowaniem

płyta The Dark Side of The Moon
Autor: steve
Źródło: http://www.flickr.com
Rock, to muzyka która gatunkowo jest już stosunkowo stara, jednak w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa ma bardzo dużo fanów, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej popularnych, jak i tych mniej popularnych zespołów, jakie głównie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na mocnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się sporą popularnością, co oddziałuje przede wszystkim na to, że nadal w dominującym stopniu produkowana jest ona z użyciem żywych instrumentów. Zdecydowanie rozwój tej muzyki wiąże się z zastosowaniem elektroniki, lecz w tym przypadku jest ona wyłącznie dodatkiem do kompletnego brzmienia tego gatunku muzycznego.
0 October 09, 2013

Duża popularność restauracji

dekoracja świątecznaStars for Europe
Autor: Stars for Europe
Źródło: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.
Choć w kraju i reszcie świata na dobre zadomowił się tak zwany kryzys, portfele bynajmniej nie pęcznieją, a niektórzy coraz rzadziej są w stanie pozwolić sobie na rozrywkę i umiejętnie spędzić czas, wychodzi na to, że w dalszym ciągu świetnie prosperują miejsca, do których ludzie zwykle przychodzili wykorzystać parę wolnych godzin i pozbyć się odrobiny oszczędności.
0 October 08, 2013