Rozrywka

Czy jest prawdopodobieństwo, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podniosą skalę czytelnictwa?

czytnik e-booków Kindle
Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków szczególnie w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dodanych do różnych programów komputerowych. Razem z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest niski koszt produkcji.
0 November 06, 2014

Kilka ciekawych wieści na temat pracy introligatora i powstawania książek

książki
Autor: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Książka to element codzienności wielu ludzi. Aktualnie często tradycyjna książka wypierana jest przez bardziej nowoczesne elementy. Pojawiła się także książka elektroniczna, która do jakiegoś stopnia wyparła już jej standardową, drukowaną formę. Skala tego procesu nie jest jednak tak wielka, jak myślą niektóre osoby. Także obecnie jest wiele osób, dla których najważniejszą wartością jest książka papierowa, będącym fizycznym nośnikiem. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak złożonym procesem jest wytwarzanie tradycyjnej książki.
0 May 28, 2014

Warto zwrócić uwagę na niemałą bazę propozycji książkowych

książki
Autor: Dani_vr
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałe propozycje wyjątkowo poczytnych autorów znaleźć możemy na rynku książkowych bez problemu. Niskie ceny są zachęcające zarówno dla czytających systematycznie, jak i tych czytających z doskoku. Nieograniczony wybór tylko rewelacyjnie dopracowanych propozycji przekłada się na spore zainteresowanie na rynku. Spośród oferowanych przez księgarnie ofert korzystać możemy bezgraniczne. Zrównoważone ceny w połączeniu ze znakomicie dopracowanymi zestawami udowadniają, jak szerokie możliwości wyboru są nam proponowane.
0 April 18, 2014

Entuzjaści jazzu nie mają powodów do narzekania na deficyt talentów w tym nurcie

Koncert jazzowy
Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com
Jazz to ten rodzaj muzyki, który obecnie jest odrobinę w odwrocie. Naturalnie i niegdyś nie było tak, że wszyscy uwielbiali jazz, ale na pewno amerykański czy polish jazz były powszechniejsze. No cóż, można tak naprawdę rzec, iż jazz ma wielką konkurencję. Jeżeli na rynku muzycznym powstało sporo więcej typów muzycznych, przykładowo hip hop bądź muzyka elektroniczna, to nie powinno zdziwić, że jazzmeni powinni przywyknąć do tej sytuacji. W radio oraz w TV królują zgoła odmienne style, więc jazz pewnie będzie nadal niszową muzyką.
0 January 22, 2014

Jakie koncerty będą mieć miejsce w Łodzi i w Warszawie?

występ na żywo
Autor: Sheila Herman
Źródło: http://www.flickr.com
Radości fanom muzyki rożnego typu nie będzie końca, gdy przyjrzą się ofertom koncertów na teraźniejszy oraz kolejny rok w największych miastach naszego kraju. Organizowane często koncerty w Warszawie obejmują nie jedynie promowanie naszych lokalnych gwiazd, ale też gwiazd ze światowej czołówki. Wśród nich na pewno nie braknie Woodkida, który zagra już siódmego grudnia na Arenie Ursynów w Warszawie. Kora, Vavamuffin i Coma to klasyka polskiej muzyki w najlepszym wydaniu, natomiast koncerty tych grup odbędą się w Sali Kongresowej oraz w warszawskiej Stodole.
0 December 18, 2013

Sylwester poza domem

Autor: www.babymama.pl
To już ostatni dzwonek, by zabukować wyjazdowe celebrowanie Sylwestra. Większość hoteli ma już zajęte noclegi, jednak jeżeli dokładnie przeszuka się anonse w cyberprzestrzeni, bez wątpienia będzie jeszcze parę opcji. Możesz zrobić to w od razu. Na przykład jeżeli pragniesz znaleźć pokoje w Małopolsce, do Google wklep słowa kluczowe „hotel okolice Krakowa Nowy Rok”.
0 October 16, 2013

Dlaczego warto przeczytać recenzję filmu przed jego odbiorem?

aktor
Autor: Tabercil
Źródło: http://www.flickr.com
Znane generalnie pisanie recenzji po obejrzanym filmie może być w charakterze tak pozytywnym – jeśli widz był zadowolony z seansu i jeśli film spełniał istotne dla recenzującego wymagania, jak i negatywnym, krytycznym. Nie wszystkie recenzje filmowe powinny być specjalistyczne, ponieważ znaczące są wrażenia i szczerość odbiorców. Wyraz pochodzący z języka łacińskiego – recensio – znaczy spis ludności czy też przegląd, dlatego można przyjąć, że recenzja jest swoistym rodzajem przeglądu, podsumowania konkretnego filmu.
0 October 09, 2013

Rock ciągle żywy

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/
Muzyka rockowa od zawsze przyciąga mnóstwo fanów, którzy zwykle pozostają oddani temu gatunkowi na wiele lat. Co interesujące mimo zmian jakie miały miejsce w muzyce rockowej na przestrzeni tych lat, ciągle niezmienną popularnością cieszą się grupy, które zaczynały nawet kilka dekad temu. Na rynku muzycznym pojawiają się grupy określające się statusem rockowych, jednak trzeba przyznać, iż niejednokrotne używanie elektronicznych brzmień obok czy też zamiast gitar, nie można nazwać tradycyjną muzyką rockową.
0 October 09, 2013

Rockowe brzmienie cieszy się nadal sporym zainteresowaniem

płyta The Dark Side of The Moon
Autor: steve
Źródło: http://www.flickr.com
Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już stosunkowo stara, jednak w tym przypadku nie można powiedzieć, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa posiada niezwykle dużo wielbicieli, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej znanych, jak i tych mniej popularnych zespołów, jakie przede wszystkim znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest przede wszystkim na dosadnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, co przekłada się szczególnie na to, że nadal w przeważającym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Zdecydowanie rozwój tej muzyki wiąże się z zastosowaniem elektroniki, lecz w tym przypadku jest ona tylko dodatkiem do kompletnego brzmienia tego gatunku muzycznego.
0 October 09, 2013

Duża popularność restauracji

dekoracja świątecznaStars for Europe
Autor: Stars for Europe
Źródło: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.
Mimo że w naszym państwie i na świecie na stałe zagościł tak zwany kryzys, portmonetki raczej nie pęcznieją, a niektórzy coraz mniej są w stanie zapewnić sobie zabawę i dobrze spędzić czas, okazuje się, że w dalszym ciągu doskonale prosperują przestrzenie, do jakich ludzie zwykle przychodzili wykorzystać kilka wolnych godzin i wydać trochę oszczędności.
0 October 08, 2013